Zapraszamy na XX Międzynarodowy Turniej Rycerski

03.08.2018
autor: UM Łęczyca (ws)
Zapraszamy na XX Międzynarodowy Turniej Rycerski

Wielkimi krokami zbliża się kolejny Międzynarodowy Turniej Rycerski, który odbędzie się w dniach 25-26 sierpnia. Dwudziesta, jubileuszowa edycja naszej imprezy zapowiada się bardzo interesująco.

Przyjadą do nas z różnych stron znamienici rycerze, członkowie najlepszych grup rekonstrukcji historycznej. Zaprezentują swój, najwyższej jakości kunszt, w turniejach bojowych, w zmaganiach łuczniczych i szermierczych oraz w pokazach z użyciem broni palnej.

Wyjątkowy, rocznicowy charakter tegorocznej imprezy podkreślą, tak lubiane przez publiczność Turniejową, konie. Aż trzy różne grupy konne pojawią się na dziedzińcu zamkowym, by w różnorodnych pokazach zaprezentować piękną sztukę ujeżdżania tych szlachetnych zwierząt.

Po raz pierwszy w Łęczycy gościć będziemy Rycerzy Gniewu, najznakomitszy obecnie w Polsce poczet rycerski. W premierowym programie zaprezentuje się – Anna Sokólska (AMM Archery), najlepsza na świecie łuczniczka konna. Wreszcie, w popisach kaskaderskich zobaczymy jeźdźców z Apolinarski Group.

Z okazji dwudziestej edycji Międzynarodowego Turnieju Rycerskiego, Muzeum w Łęczycy przygotowało dla publiczności niespodziankę.

W sobotę 25 sierpnia, od godz. 18.00 wstęp na dziedziniec zamkowy będzie wolny. Tu swoje obozowisko rozłoży Poczet Rycerski herbu Sobol i zaprosi wszystkich chętnych do wspólnej zabawy. Będą warsztaty i ćwiczenia w rycerskim rzemiośle. Będzie można przyjrzeć się rycerzom z bliska, a oni podzielą się swoją wiedzą i umiejętnościami. Chętnym zaproponują praktyczne wprawki m. in. we władaniu bronią sieczną czy strzelaniu z łuku. Będzie też budowanie obozowiska i nakładanie uzbrojenia.

O godz. 20.30 na placu turniejowym pojawi się Teatr Tancerzy Ognia „Arta Foc”. W naturalnej scenerii zamkowych murów artyści zaprezentują wyjątkowy fire show. Ognisty spektakl w sposób specjalny podkreśli jubileuszowy charakter tegorocznego Turnieju.

!!!ZAPRASZAMY!!!