Zapraszamy na uroczystości 100-lecia odzyskania niepodległości

09.11.2018
autor: UM Łęczyca (ws)
Zapraszamy na uroczystości 100-lecia odzyskania niepodległości

Z okazji 100-lecia niepodległości Polski zapraszamy Państwa na uroczyste obchody tej wyjątkowej rocznicy.

Uroczystości rozpoczną się o godz. 11.30 w Kościele pw. Św. Andrzeja Apostoła występem uczniów Szkoły Podstawowej nr 4, którzy przygotowują dla Państwa historyczną inscenizację. Po Mszy św. w asyście Kompanii Honorowej Wojska Polskiego zapraszamy na Plac Tadeusza Kościuszki. Tam młodzież z Liceum Ogólnokształcącego zaprezentuje polski taniec narodowy – polonez, a na zakończenie zaprosi Państwa do wspólnego tańca.

Na Łęczyckiej Starówce służby: 1 Dywizjon Lotniczy Ziemi Łęczyckiej, Komenda Powiatowa Policji w Łęczycy, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej, Zakład Karny w Garbalinie przygotowały stoiska z umundurowaniem współczesnym i historycznym, z pojazdami służbowymi oraz uzbrojeniem. Zachęcamy do obejrzenia sprzętu, którym posługują się funkcjonariusze podczas wykonywania pracy na rzecz społeczności.

Po złożeniu kwiatów pod Figurką Matki Boskiej, gdzie nastąpi uroczyste odsłonięcie tablicy pamiątkowej w rocznicę 100-lecia niepodległości Polski odbędzie się Defilada żołnierzy 1 Dywizjonu Lotniczego Ziemi Łęczyckiej w Leźnicy Wielkiej.

Natomiast o godz. 17.00 na dziedzińcu Zamku Królewskiego rozpocznie się druga część obchodów – wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych przy asyście uzdolnionej młodzieży, działającej przy Domu Kultury w Łęczycy.