XXI Międzynarodowy Turniej Rycerski zbliża się wielkimi krokami

11.07.2019
autor: UM Łęczyca (mk2)
XXI Międzynarodowy Turniej Rycerski zbliża się wielkimi krokami

Wielkimi krokami zbliża się XXI Międzynarodowy Turniej Rycerski na Zamku Królewskim w Łęczycy. W tym roku odbywać się będzie w dniach 24 – 25 sierpnia. Jak zwykle na dziedzińcu zamkowym gościć będziemy znamienitych rycerzy, członków najlepszych grup rekonstrukcji historycznej w Polsce. Zaprezentują się w turniejach bojowych, w walkach rycerskich, zmaganiach łuczniczych i szermierczych, a także z użyciem broni palnej.

Wystąpią aż trzy grupy konne! Miłośnicy tych szlachetnych zwierząt powinni być usatysfakcjonowani. Podziwiać bowiem będzie można najwyższej jakości kunszt ujeżdżania i popisy kaskaderskie.

Po raz pierwszy w historii naszego Turnieju widzowie obejrzą prezentację pn. „Rycerze i samuraje”. Będzie to konfrontacja i porównanie sztuk walki z terenu Polski i Europy z ich odpowiednikami z Dalekiego Wschodu, konkretnie z Japonii.

Pod zamkiem rozłożą się liczne kramy i stoiska, a rzemieślnicy wprowadzać będą widzów turniejowych w tajniki wykonywanych profesji. Swoje umiejętności pokaże m. in. pierwszy raz goszczący w naszym mieście – szklarz.

Już dziś prosimy o rezerwację przedostatniego weekendu sierpniowego na przyjazd do Łęczycy!

Już dziś zapraszamy na nasz Turniej Rycerski!

Muzeum w Łęczycy