2023-05-02

2 maja – Święto Flagi

2 maja nie jest, niestety, dniem wolnym od pracy, ale jeżeli ktoś podszedł do tej kwestii strategicznie, cieszyć się będzie mógł długim weekendem majowym. Niemniej, tego dnia właśnie przypada Święto Flagi, które chcemy podkreślić w naszym mieście biało-czerwonym akcentem. Z tej okazji zaplanowano szereg atrakcji, w których przewidziano rozrywkę dla młodszych i starszych mieszkańców.

Zapraszamy do udziału w rajdzie rowerowym pod hasłem: „Na zawsze z biało czerwoną” o łącznej trasie 22 km. Udział może wziąć w nim każda chętna osoba, a uczestnicy wyruszą o godzinie 10:00 spod Ratusza Miejskiego, zaopatrzeni w chorągiewki z flagą Polski.

Zakończenie rajdu zaplanowane jest na godzinę 13:30 i o tej też godzinie na Placu Kościuszki rozstawione będzie Miasteczko Ruchu Drogowego.

O  godz. 15:00 – 18:00 również na Placu Tadeusza Kościuszki odbędzie się jedno z najbardziej lubianych i kolorowych wydarzeń, czyli Holi Święto Kolorów! Zabawa będzie miała miejsce na parkingu przy fontannie miejskiej. Na uczestników czekać będą liczne atrakcje: kolorowe proszki i wyrzutnie oraz zabawa z DJ’em.

Kolorów na Placu Tadeusza Kościuszki dopełni wesołe miasteczko, którego atrakcje będą czekały otworem na mieszkańców, począwszy od karuzeli podłogowej, eurobandżi, dmuchanych zamków do skakania i zjeżdżania. dmuchanego placu zabaw, a na mechanicznym urządzeniu dla dorosłych ławce brack dance kończąc.

Start wydarzenia: 2023-05-02