Wydarzenia

XIV OPPT NOCNIK 2019
2019-07-13

XIV OPPT NOCNIK 2019

W drugi weekend lipca (12-13 lipca) na dziedzińcu łęczyckiego zamku odbędzie się czternasty już Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej NOCNIK, który przyciąga miłośników nie tylko turystyki i muzyki z nią związanej. Gwiazdami wieczoru będą Andrzej i Maja Sikorowscy z zespołem, a to nie koniec niespodzianek. NOCNIK to festiwal muzyki turystycznej i poetyckiej odbywający się przed dwa dni w Łęczycy. Dzieli się na część konkursową kierowaną dla początkujących twórców oraz Koncert Gwiazd. Program XIV OPPT NOCNIK 2019: 13 lipca 2019 (sobota) 10:00 – PPT MiniNocnik dla dzieci 13:00 – próby mikrofonowe uczestników konkursu 14:00 – Konkurs XIV Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Turystycznej NOCNIK w Łęczycy 16:30 – przerwa techniczna 18:30 – Laureat XIII OPPT NOCNIK 2018 – Sebastian Kubiak 19:00 – Werdykt Jury

XIV OPPT NOCNIK 2019
2019-07-12

XIV OPPT NOCNIK 2019

W drugi weekend lipca (12-13 lipca) na dziedzińcu łęczyckiego zamku odbędzie się czternasty już Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej NOCNIK, który przyciąga miłośników nie tylko turystyki i muzyki z nią związanej. Gwiazdami wieczoru będą Andrzej i Maja Sikorowscy z zespołem, a to nie koniec niespodzianek. NOCNIK to festiwal muzyki turystycznej i poetyckiej odbywający się przed dwa dni w Łęczycy. Dzieli się na część konkursową kierowaną dla początkujących twórców oraz Koncert Gwiazd. Program XIV OPPT NOCNIK 2019: 12 lipca 2019 (piątek) – godz. 20:00 – Krzysztof Ochnio z zespołem (rep. Toma Waitsa w tłumaczeniu własnym) – Leonard Luther z zespołem – Projekt Volodia Program może ulec zmianie. Na lepsze.

XXV Spotkania z Modą
2019-06-30

XXV Spotkania z Modą

Jubileuszowe, XXV Spotkania z Modą na stałe wpisały się w kalendarium imprez kulturalnych. Podczas nich przed szeroką publicznością swoje zdolności prezentują młodzi i kreatywni projektanci, którzy wykorzystując najróżniejsze techniki i inspirując rozmaitymi stylami, przedstawiają swoje prace. Wygraną, jak co roku, jest Złoty Guzik Boruty. W programie tegorocznych Spotkań z Modą, które rozpoczną się o godzinie 16:00, są między innymi: Dziedziniec Zamkowy – Pokaz kolekcji – część konkursowa – Koncert „Olena Akustycznie” – Pokaz kolekcji profesjonalnej „Uszyta ze wspomnień” – Anna Lejpold, Anna Świętek – Wystawa starych samochodów z kolekcji Przemysława Żmudowskiego Wieża zamkowa – „Forma ubioru” – Wystawa pracowni kształtowania formy ubioru – prace studentów realizowane w procesie edukacyjnym pod kierunkiem dr hab. Doroty Sak i mgr inż. Anny Lejpold

Festyn u Ojców Bernardynów pod hasłem: „Radosna rodzina”
2019-06-15

Festyn u Ojców Bernardynów pod hasłem: „Radosna rodzina”

W najbliższą sobotę (15 czerwca) na placu za klasztorem Ojców Bernardynów odbędzie się festyn pod hasłem: „Radosna rodzina”, który zostanie rozpoczęty mszą świętą odprawioną o godzinie 14:00. W programie festynu między innymi występy: dzieci i młodzieży, zespołów ludowych, zespołu góralskiego „Morskie Oko” czy iluzjonisty Macieja Pola.

VIII Turniej Łucznictwa Historycznego
2019-06-15

VIII Turniej Łucznictwa Historycznego

W najbliższą sobotę (15 czerwca) odbędzie się VIII Turniej Łucznictwa Historycznego na dziedzińcu naszego zamku. Startować w nim będzie grono zawodników w strojach historycznych, wyposażonych w rekonstrukcje łuków średniowiecznych. Poprzez łucznictwo w szeregu konkurencji sprawdzających celność, precyzję i szybkość łucznika zostanie wyłoniony zwycięzca tegorocznego turnieju. Rozpoczęcie nastąpi o godzinie 9:00.

1 2 19 20