Wydarzenia

Obchody 82. rocznicy Bitwy nad Bzurą
2021-09-12

Obchody 82. rocznicy Bitwy nad Bzurą

Zapraszamy do udziału w obchodach 82. rocznicy Bitwy nad Bzurą, które odbędą się 12 września (niedziela). Uroczystości zostaną rozpoczęte Mszą Świętą o godzinie 12:00 w Kościele pw. św. Andrzeja Apostoła, a o godzinie 13:05 na Placu Tadeusza Kościuszki odbędzie się oficjalna część, w tym składanie wiązanek pod pomnikiem Bohaterów Walk nad Bzurą. Na cmentarzu parafialnym o godzinie 14:15 odbędą się uroczystości przy mogiłach żołnierskich.  

2021-06-10

Występ Ireneusza Krosnego

Dom Kultury w Łęczycy informuje o nowym terminie występu Ireneusza Krosnego pt. „Mowa ciała”. Występ artysty odbędzie się 10 czerwca br. o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Domu Kultury. Bilety do nabycia w sekretariacie placówki. Spektakl odbędzie się w rygorze sanitarnym, a ilość miejsc jest ograniczona.

2021-05-15

Noc Muzeów na Zamku w Łęczycy

Już w najbliższą sobotę 15 maja w godz. 17.00 – 22.00 Muzeum w Łęczycy zaprasza na NOC MUZEÓW. Tegoroczną edycję imprezy organizujemy pod hasłem Śladami tajemnic. Z pradziejów ziemi łęczyckiej i historii templariuszy. W programie m. in.: – otwarcie wystawy Templariusze i prelekcje towarzyszące, wygłoszone przez członków stowarzyszenia Szlak Templariuszy, – projekcja filmu Z otchłani pradziejów z udziałem reżysera Zdzisława Cozaca – pokazy rzemiosła średniowiecznego Będzie można napić się kawy po saraceńsku, obejrzeć ekspozycje muzealne i wejść na wieżę. W związku z obowiązującymi wymogami sanitarnymi, impreza będzie miała miejsce na dziedzińcu zamkowym! Wstęp wolny! 

2021-02-26

Spektakl w Domu Kultury: „Co modna pani wiedzieć powinna”

Bardzo się cieszymy, że możemy w końcu spotkać się z Państwem „na żywo” i zaprosić do nas na monodram „Co modna pani wiedzieć powinna” w wykonaniu Katarzyny Kołeczek, która spróbuje znaleźć odpowiedzi na pytania: Co robiłaby kobieta, gdyby musiała robić wszystko, co jej każą? Czego wymaga od niej moda, społeczeństwo, gazety, firmy kosmetyczne? To spektakl pełen humoru, z celnymi i śmiesznymi obserwacjami na temat otaczającego świata i zmaganiach kobiet w spełnianiu wszystkich powinności i obowiązków nakładanych na nie przez popkulturę i społeczeństwo. Zapraszamy po odbiór darmowych wejściówek oraz zapoznanie się z regulaminem. Monodram zaprezentujemy 26 lutego o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Domu Kultury. Link do regulaminu – https://dkleczyca.pl/spektakl-co-modna-pani-wiedziec-powinna-zapraszamy-do-dk/ tekst i plakat: Dom Kultury w Łęczycy

Zbiórka krwi w ramach Ogólnopolskiego Rajdu Honorowych Dawców Krwi
2020-06-09

Zbiórka krwi w ramach Ogólnopolskiego Rajdu Honorowych Dawców Krwi

Serdecznie zapraszamy na zbiórkę krwi, która odbędzie się 9 czerwca (wtorek) w godzinach 8:00 – 11:30 na Placu Tadeusza Kościuszki w ramach 44. Ogólnopolskiego Rajdu Honorowych Dawców Krwi PCK „Czerwona Róża”. Tego dnia o godzinie 9:00 nastąpi symboliczne otwarcie Rajdu poprzez odśpiewanie Hymnu PCK.

1 2 24 25