Wtorek pełen festiwalowych atrakcji

23.07.2018
autor: UM Łęczyca (mn)
Wtorek pełen festiwalowych atrakcji

Drodzy łęczycanie, jakie macie plany na jutrzejszy dzień? Jeśli urlop spędzacie w domu, może w ramach odskoczni od codzienności weźmiecie udział w warsztatach ceramicznych oraz wysłuchacie opowieści o Benedykcie Polaku i legacie papieskim Govannim da Pian del Carpine, zwiedzicie wystawę na wieży na Zamku Królewskim, a następnie udacie się na spacer śladami Benedykta Polaka, oraz zwiedzicie skansen „Łęczycka Zagroda Chłopska”? Wszystkie te atrakcje przewidziano w ramach Festiwalu im. Benedykta Polaka w Tumie, Kwiatkówku i Łęczycy – wyprawa śladami Benedykta Polaka.

Wydarzenie związane jest z promocja postaci Benedykta Polaka – polskiego podróżnika, franciszkanina, autora relacji z pierwszej wyprawy Europejczyków do stolicy imperium mongolskiego, która trwała od 16 kwietnia 1245 roku do 18 listopada 1247 roku.

Od ponad 10 lat odbywają się w Łęczycy, Tumie i Kwiatkówku działania mające na celu promocję tej wybitnej i mało znanej postaci. Na początku czerwca br. w Archikoleciagie w Tumie odbyła się czwarta edycja wręczenia Nagrody im. Benedykta Polaka, przyznawanej zasłużonym odkrywcom z Polski i innych stron świata.

Więcej informacji znaleźć można na plakacie zamieszczonym poniżej. Serdecznie zapraszamy!