Ważna akcja na terenie Łęczycy

20.05.2026
autor: UM Łęczyca (ws)
Ważna akcja na terenie Łęczycy

Już w najbliższy piątek w godz. 10.00 – 17.00 w łęczyckim Domu Kultury zostanie przeprowadzona ważna akcja Fundacji DKMS, zajmującej się rejestracją potencjalnych Dawców Szpiku oraz pomocą pacjentom chorującym na nowotwory krwi i inne choroby układu krwiotwórczego w znalezieniu zgodnego Dawcy. Podczas organizowanej akcji będzie możliwość rejestracji do bazy potencjalnych Dawców poprzez prosty i bezbolesny wymaz z wewnętrznej strony policzka. Wolontariusze będą również udzielać informacji na temat idei dawstwa szpiku oraz całego procesu rejestracji. Zerknijcie na plakaty i znajdźcie chwilę, aby zajrzeć do DK i dowiedzieć się, jak zostać dawcą szpiku.