Warsztaty Nordic Walking podczas Święta Flagi

04.04.2019
autor: UM Łęczyca (mk2)
Warsztaty Nordic Walking podczas Święta Flagi

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej przypadający na 2 maja w naszym mieście obchodzimy na sportowo. Z tej okazji zorganizowany zostanie rajd rowerowy, którego trasa wynosić będzie 20 kilometrów, ale sport to nie tylko rower czy bieganie. Jest nim też przybierający na popularności Nordic Walking, którego warsztaty odbędą się właśnie 2 maja w Parku Miejskim.

 

Nordic Walking to forma rekreacji polegająca na marszach ze specjalnymi kijami, a swoje korzenie ma w Finlandii – pierwotnie służyła jako całoroczny trening dla narciarzy. Zalety Nordic Walkingu zostały dostrzeżone i tym, co go wyróżnia od zwykłego marszu jest to że angażuje więcej partii mięśni czego skutkiem jest większe ich wzmocnienie.

W naszym mieście codziennością stają się widoki osób i starszych i młodszych maszerujących z kijami, dlatego też z myślą o zwolennikach sportowego trybu życia 2 maja od godziny 11:30 w Parku Miejskim odbędą się warsztaty Nordic Walking.

Będzie można dowiedzieć się więcej o tej dziedzinie aktywności fizycznej i posłuchać trochę teorii – jaki sprzęt i ubiór jest najlepszy. Najważniejsza jednak jest praktyka, która zawierać będzie trening zarówno dla osób regularnie ćwiczących, jak i amatorów.

Odbędą się także gry i zabawy integracyjne, stretching z kijami oraz inne czynności związane z tą dyscypliną. Chętnych jak i niezdecydowanych gorąco zapraszamy 2 maja do Parku Miejskiego.