W najbliższą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia

04.04.2019
autor: UM Łęczyca (mk2)
W najbliższą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia

W najbliższą niedzielę, 7 kwietnia, jedno z najważniejszych wydarzeń w świecie zdrowia publicznego – Światowy Dzień Zdrowia, obchodzony co roku w rocznicę powstania Światowej Organizacji Zdrowia (WHO).

 

 

Tegoroczne hasło, „Uniwersalne ubezpieczenie zdrowotne”, zwraca uwagę na konieczność zapewnienia wszystkim ludziom uniwersalnego dostępu do opieki zdrowotnej – od promocji zdrowia po profilaktykę, leczenie, rehabilitację i opiekę paliatywną.

Według szacunków WHO, połowa ludzi na całym świecie nie otrzymuje opieki medycznej na miarę swoich potrzeb, a każdego roku ok. 100 milionów osób doświadcza skrajnego ubóstwa z powodu wydatków na zdrowie.

Zapewnienie powszechnej opieki zdrowotnej jest wyzwaniem dla polityków, pracowników służby zdrowia i każdego z nas. Zdrowie jest prawem człowieka, podkreśla WHO. Każdy, wszędzie zasługuje na dostęp do wysokiej jakości usług zdrowotnych, bez trudności finansowych.

Więcej o Światowym Dniu Zdrowia 2019 na stronie internetowej  Światowej Organizacji Zdrowia https://www.who.int/campaigns/world-health-day/world-health-day-2019

Państwowy Powiatowy
Inspektor Sanitarny w Łęczycy
Daria Kondak