V Rodzinny Piknik Kajakowy

02.09.2019
autor: UM Łęczyca (mk2)
V Rodzinny Piknik Kajakowy

Wczoraj (1 września) nad zalewem miejskim odbył się V Rodzinny Piknik Kajakowy związany z zakończeniem wakacji. Pogoda dopisała, a na uczestników czekało mnóstwo atrakcji, zarówno na wodzie, jak i na lądzie. Uroczystego rozpoczęcia pikniku dokonał Burmistrz Paweł Kulesza.

 

Tegoroczne wydarzenie uświetniły Święto Kolorów i Festiwal Baniek Mydlanych, które skupiły uwagę młodszych uczestników pikniku. Na brak zajęć nie mogli narzekać także dorośli, bowiem gry  organizował Zbigniew Kocoń angażując do zabawy zarówno rodziców, jak i dzieci. Tego dnia odbyły się także I Otwarte Mistrzostwa Łęczycy w cornhole.

Swoje stoiska budzące zainteresowanie miała także policja, straż pożarna, zgiersko-łęczyckie koło Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Dom Kultury, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci, Biblioteka. Spragnieni mocniejszych wrażeń mogli zmierzyć się na arenie do paintballa.

Główną atrakcją były oczywiście kajaki, którymi można było popływać po łęczyckim zalewie. Ci, którzy czuli się pewniej trzymając wiosło mieli możliwość wzięcia udziału w zawodach.

Na złaknionych czekała grochówka, którą rozdysponowywały Radne Miasta Łęczyca – pani Zofia Wodzyńska i pani Agata Szkop, a skoro pogoda dopisywała to nie mogło zabraknąć kiełbasy z grilla.

O dodaną wartość artystyczną zadbał zespół Neo Dance występując na scenie. Ponadto swój układ taneczny zaprezentowali podopieczni TPD.