V Festiwal

30.06.2004
autor: UM Łęczyca

Już po raz piąty organizowany jest festiwal muzyki organowej i kameralnej „Kolory Polski”. Głównym organizatorem festiwalu jest Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina i Instytut Kultury Samorządu Województwa Łódzkiego. Ponieważ festiwal odbywać się będzie w Tumie i Klasztorze Bernardynów, współorganizatorem jest także Urząd Miasta w Łęczycy.

Ponieważ naturalnymi salami dla letnich koncertów są wnętrza kościołów, organizatorzy zaproponowali, aby takie koncerty odbyły się w tym roku w Klasztorze Bernardynów i Archikolegiacie w Tumie.

Koncert w Klasztorze Bernardynów odbędzie się 3 lipca 2004 roku o godzinie 17, a wystąpią w nim: zespół wokalny „all” Antico”, Maciej Strasiński – obój, Agnieszka Wrocławska – organy, a koncert poprowadzi Witold Paprocki.

10 lipca 2004 roku o godzinie 17 melomani spotkają się na koncercie w Archikolegiacie w Tumie. Wystąpi „Motion Trio” – Janusz Wojtarowicz, Paweł Baranek, Marcin Gałażyn – akordeony. Koncert poprowadzi Dominika Dowalewska.

17 lipca o godzinie 17 w Klasztorze Bernardynów wystąpi Konstanty Andrzej Kulka – skrzypce i Jan Bartłomiej Bokszczanin – organy. Koncert poprowadzi Krystyna Pietranek.

Szczegółowy program całego festiwalu na stronie www.festiwal.filharmonia.lodz.pl