Informacja turystyczna

Centrum Informacji Turystycznej
Plac Tadeusza Kościuszki 33
(budynek Ratusza Miejskiego)
99-100 Łęczyca

Centrum Informacji Turystycznej od kilkunastu lat na usługach lokalnej społeczności, turystów krajowych i zagranicznych. W jednym miejscu zaczerpniesz interesujących Cię wiadomości:

– o atrakcjach Królewskiego Miasta i godzinach otwarcia placówek muzealnych i kulturowych
– o najbardziej aktualnej bazie gastronomicznej i hotelarskiej
– o najlepszych połączeniach komunikacyjnych z Łęczycy i możliwościach transportowych regionu
– o zaplanowaniu najciekawszej wycieczki rowerowej, pieszej czy samochodowej w okolicach miasta
– o przewodnikach turystycznych i możliwościach korzystania z ich usług
– o różnego typu imprezach odbywających się w mieście czy na obszarze powiatu łęczyckiego.

Centrum Informacji Turystycznej czynne:
od poniedziałku do piątku w godzinach – 10.00 – 14.30

w okresie czerwiec – wrzesień również w sobotę i niedzielę w godz. 11.00 – 17.00

Możliwość kontaktu telefonicznego pod nr 24 721 03 11 i 510 104 937.

Bieżące informacje znajdują się na profilu Facebook: Informacja Turystyczna w Łęczycy: https://www.facebook.com/profile.php?id=100084268698639

Zapraszamy również do kontaktu poprzez pocztę elektroniczną: cit@leczyca.info.pl.

Potrzebujesz przewodnika, zwiedzając Łęczycę i region?
Zapraszamy Was do urokliwego miasta, jakim bez wątpienia jest Łęczyca. Jej bogactwo historyczne i kulturowe tworzy wspaniałą atmosferę, którą dopełniają życzliwi mieszkańcy.
Łęczyca położona jest w niezwykle malowniczym i cennym pod względem przyrodniczym obszarze: w zakolu rzeki Bzury, wokół której rozciągają się tereny bagienne i podmokłe z zaroślami trzcin i sitowia.
Zabytkowe obiekty, takie jak: Zamek w Łęczycy, Kościół pw. św. Andrzeja Apostoła, Kościół Bernardynów pw. Niepokalanego Poczęcia NMP, Archikolegiata NMP i św. Aleksego w Tumie, czy też nieczynne już łęczyckie więzienie, będące wcześniej klasztorem Dominikanów, stanowią niesamowity i unikalny dorobek w skali całego kraju.
Charakterystyczne elementy łęczyckiej kultury ludowej, zarówno te ze sfery duchowej, jak i materialnej, świadczą nie tylko o jej regionalnej odrębności i tożsamości, dowodzą równocześnie znaczenia, jakie Łęczyckie zajmuje w całokształcie polskiej kultury ludowej.
Będąc dumnym z tak wspaniałych, historycznych „skarbów”, zapraszamy do zwiedzania Łęczycy z naszymi przewodnikami. Oprowadzą Was – drodzy Państwo – po najciekawszych zakątkach miasta i przekażą wiele interesujących informacji oraz ciekawostek. Może uda się spotkać Diabła Borutę, który czasem spaceruje po zamkowym dziedzińcu😊
Nasi przewodnicy są do Państwa dyspozycji. Prosimy o kontakt bezpośrednio z nimi:
Jacek Ziółkowski (tel. 510 104 937, jacekziolo@o2.pl)
Henryk Pieczewski (603 382 035, turystaboruta@gmail.com)
Janusz Jankowski (609 197 467)

Garść praktycznych informacji
Wybierasz się na wycieczkę do Łęczycy? Super! Na pewno nie będziesz żałować. Z pewnością, w trakcie zwiedzania urokliwego grodu Króla Kazimierza Wielkiego i siedziby Diabła Boruty, zgłodniejesz. Miejsc, gdzie trafisz na pyszne jedzenie i przemiłą obsługę jest tutaj przynajmniej kilkanaście. Może nie uda nam się wszystkich wymienić w jednym poście, więc będziemy uzupełniać informacje.
Smaczna pizza? Jak najbardziej dostaniesz ją w Pizzerii „Kaliska” przy ul. Kaliskiej 21, czynnej codziennie od 12.00 do późnych godzin wieczornych. Równie pysznie będzie w Pizzerii K2 zlokalizowanej w Al. Jana Pawła II 7b. Zachęcamy do odwiedzenia Pizzerii „13tki” przy ul. Belwederskiej 31, gdzie oprócz pizzy zamówisz zestawy z kurczakiem i frytkami.
Masz ochotę na naleśniki? Ogromne porcje serwuje Nasz Naleśnik Łęczyca usytuowany w samym sercu Łęczycy – na Placu Kościuszki. Pyszna kawa, domowe, rozpływające się w ustach ciasto to również ich specjalności.
A może skusisz się na burgera? W Łęczycy znajdziesz i to. Zamawiaj w Bistro na Rogu przy ul. Belwederskiej 85. Albo wpadaj do Restauracji Tęcza przy ul. Lotniczej 2a. Tutaj zjesz również domowy obiadek – do wyboru do koloru. Konkurencja jest ogromna, bo i Restauracja „Szarotka” proponuje wyśmienite dania obiadowe oraz cudne sałatki, Restauracja u Kargula i Restauracja AGAWA również zapraszają na bardzo smaczne obiady.
Z pewnością, w trakcie zwiedzania naszej pięknej Łęczycy można dobrze i smacznie się posilić.
Ale to nie wszystko, będziemy przygotowywać dla Was kolejne informacje.
Poniżej linki wymienionych wcześniej miejsc: