„Turniejada” w SP1

07.12.2017
autor: UM Łęczyca (mn)
„Turniejada” w SP1

We wtorek, 5 grudnia, w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 1 odbyły się zawody klas pierwszych w grach i zabawach „Turniejada 2017”. Trzy klasy pierwsze wystawiły swoje reprezentacje. W grach i zabawach liczyła się przede wszystkim dobra zabawa, dodatkowo drużyny musiały wykazać się dużą sprawnością, szybkością, ogólnym przygotowaniem fizycznym, jak i strategią, zgraniem grupy podczas wspólnego wysiłku.

Nad sprawnym przeprowadzeniem gier i zabaw czuwały wolontariuszki – „reniferki” z klasy II e: Natalia Jesionowska, Paulina Walisiak, Lidia Mirek. Głównym sędzią zmagań był Mikołaj – nauczyciel wychowania fizycznego Zbigniew Kocoń.

Rzuty, prowadzenie piłeczki kijem unihokejowym, sztafety, tory przeszkód, zabawa – niespodzianka dla wychowawczyń klas pierwszych. Tak oto w wigilię Mikołajek postanowiono spędzić czas na sportowych zmaganiach. Pierwszoklasiści do zawodów byli przygotowani wzorowo, a rywalizacja przebiegała w duchu „fair play”.

W klasyfikacji końcowej, po siedmiu konkurencjach, wyniki przedstawiały się następująco:

1 miejsce z 20 punktami zajęła klasa I a , 2 miejsce z 14 punktami zajęły exeqo klasy I b i I c. Nagrody, dyplomy oraz okazały puchar ufundowany przez Radę Rodziców zwycięskiej drużynie przekazała wicedyrektor Marzena Michalska. Po zawodach dzieci długo świętowały swój sukces.

GALERIA