To nie koniec złej passy. Uszkodzono elementy na placu zabaw

16.07.2020
autor: UM Łęczyca (mk2)
To nie koniec złej passy. Uszkodzono elementy na placu zabaw

Wakacje, z reguły, powinny kojarzyć się z relaksem i przyjemnymi informacjami. Niestety, o takie w tym tygodniu trudno, bowiem kolejny akt wandalizmu miał miejsce w naszym mieście. Uszkodzone elementy na strefie aktywności znajdującej się na ulicy Ozorkowskie Przedmieście uzupełniają listę incydentów.

Połamane drzewa, uszkodzone ogrodzenie czy pozrywane liny – naprawą już zajmują się pracownicy „Zieleni Miejskiej”.

To już trzeci incydent w tym tygodniu, ponieważ wcześniej skradzione zostały stojaki służące funkcjonowaniu aplikacji turystycznej oraz zniszczona tablica z regulaminem pumptracku.

Burmistrz Paweł Kulesza w ostrych słowach reaguje na tak karygodne zachowanie.

W jednym tygodniu doszło do trzech aktów wandalizmu. Tak naprawdę w wyniku każdego z tych czynów, cierpią mieszkańcy, w tym również najmłodsi, bo te atrakcje są także dla nich. Nie wiem, co kieruje wandalami, natomiast zapewniam, że podejmiemy wszelkie czynności, aby pociągnąć ich do odpowiedzialności – mówi Burmistrz – Każdy taki występek to koszt dla miasta. Zamiast nowej huśtawki, naprawiana jest stara. Jeżeli chcemy atrakcyjnego miasta, proszę mieszkańców o czujność i zgłaszanie podejrzanych zachowań odpowiednim służbom.