Symboliczne złożenie kwiatów z okazji 1 listopada

31.10.2017
autor: UM Łęczyca
Symboliczne złożenie kwiatów z okazji 1 listopada
We wtorek, 31 października br., w przededniu uroczystości Wszystkich Świętych wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk odwiedziła Cmentarz Parafii pw. św. Andrzeja Apostoła, gdzie dokonała symbolicznego złożenia kwiatów w miejscach Pamięci Narodowej.
 
 
Monika Kilar-Błaszczyk wraz z por. Cezarym Zbuckim reprezentującym 1 Dywizjon Lotniczy Ziemi Łęczyckiej w Leźnicy Wielkiej oraz Komendantem Powiatowym Policji w Łęczycy podinspektorem Zbigniewem Gruszczyńskim złożyli kwiaty na grobie pułkownika Tadeusza Bodnara odznaczonego Krzyżem Virtuti Militari oraz żołnierzy poległych w Bitwie nad Bzurą 12 września 1939 r.
Kwiaty złożone zostały również na grobach żołnierzy Wojska Polskiego, którzy zmarli w szpitalu w Łęczycy z powodu ran podczas wojny polsko-bolszewickiej w latach 1920-1921 oraz na grobach byłych komendantów Komendy Powiatowej Policy w Łęczycy.
W związku z przypadającym jutro Dniem Wszystkich Świętych złożeniem kwiatów chcieliśmy uczcić pamięć zarówno żołnierzy poległych podczas pierwszej i drugiej wojny światowej, jak również osób mających ogromne zasługi dla naszego miasta – mówiła wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk.
W uroczystym złożeniu kwiatów na cmentarzu parafialnym wzięła udział również Zofia Matias, była lekarka szpitala w Łęczycy, córka Maksymiliana Macudzińskiego, legionisty I wojny światowej, który brał udział w wojnie polsko-bolszewickiej, opiekująca się grobami łęczyckich policjantów.