Święto Flagi na sportowo

03.04.2019
autor: UM Łęczyca (mk2)
Święto Flagi na sportowo

Wielkimi krokami nadchodzi miesiąc maj, a wraz z nim przez wielu wyczekiwany długi weekend, na który składają się dwa święta: Święto Pracy i Święto Narodowe 3 Maja. Między nimi obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, na który zapraszamy już dziś – spędźmy go razem, na sportowo.

 

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to polskie święto wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 roku i choć dzień ten nie jest dniem wolnym od pracy, nabiera on na popularności. Właśnie z tej okazji serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania ze sportowym akcentem.

Startujemy o godzinie 11:11 przed Ratuszem Miejskim, gdzie odbędzie się parada rajców. Tuż po niej wystartuje rajd rowerowy, do którego zapraszamy wszystkich miłośników dwóch kółek i nie tylko. Trasa rajdu będzie liczyć 20 km, a patriotyczny peleton swój finisz będzie mieć w Parku Miejskim.

Tych, którzy nie zdecydują się na udział w rajdzie, a chcieliby skorzystać ze sposobności jazdy na jednośladzie, po paradzie rajców zapraszamy do Parku, gdzie czekać będzie na nich miasteczko rowerowe przygotowane przez łęczyckich funkcjonariuszy Policji, która jest współorganizatorem wydarzenia.

Także w zielonej strefie Łęczycy już od godziny 11:30 wystartują inne, sportowe atrakcje. Miłośnicy Nordic Walking będą mieć nie lada gratkę, a to za sprawą specjalnych warsztatów przygotowanych z myślą zarówno o osobach regularnie uprawiających ten sport, jak i o nowicjuszach. Warsztaty to nie tylko teoria, ale i praktyka – przewidziany jest stretching, doskonalenie technik oraz  gry i zabawy integracyjne.

Te oraz inne atrakcje czekają na mieszkańców, którzy zdecydują się spędzić Święto Flagi wraz z nami w Parku Miejskim.

Ważna informacja dla uczestników rajdu rowerowego

Fragmenty trasy prowadzą przez Drogę Krajową oraz Drogi Wojewódzkie, dlatego w celu zachowania maksymalnego bezpieczeństwa dla wszystkich uczestników ruchu prosimy o stosowanie się do wytycznych przekazywanych przez lidera rajdu.

Poniżej do pobrania znajduje się regulamin rajdu rowerowego.

Załączniki