Światowy Dzień Krwiodawcy w Łęczycy na bogato
13 czerwca Plac Tadeusza Kościuszki stanie się miejscem wyjątkowego Festynu, organizowanego po raz pierwszy w naszym mieście przez Klub HDK PCK „Strażak” we współpracy z Miastem Łęczyca. Dla uczestników przygotowano mnóstwo atrakcji – wszystkie darmowe! Celem wydarzenia jest integracja lokalnej społeczności, budowanie postaw prospołecznych oraz zwiększanie świadomości na temat znaczenia oddawania krwi.
Nazwa Festynu, jak na Królewskie Miasto Łęczyca, w którym mieszka Boruta, przystało: „Oddaj krew a nie duszę”.
W programie przewidujemy m.in.: atrakcje dla dzieci (dmuchańce, animacje), występy artystyczne dzieci i młodzieży, działania edukacyjne i promocyjne związane z krwiodawstwem, pokazy i warsztaty z pierwszej pomocy, stoiska służb: policji i straży pożarnej z informacjami o bezpieczeństwie, a także pobór krwi prowadzony przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi – stacjonarnie w budynku Starostwa Powiatowego w Łęczycy.
Szczegółów szukajcie na plakacie!
