Spotkanie z Marcinem Stańczykiem w Domu Kultury

15.05.2019
autor: UM Łęczyca (mk2)
Spotkanie z Marcinem Stańczykiem w Domu Kultury

W sobotę (11 maja 2019 roku) w Domu Kultury odbyła się kolejna edycja wydarzenia „Osobowości”. W tym roku bohaterem był światowej sławy kompozytor, chórzysta Filharmonii Łódzkiej, wykładowca Akademii Muzycznej w Łodzi, prawnik, łęczycanin – Pan Marcin Stańczyk.

 

 

Spotkanie miało charakter luźnego wywiadu, w trakcie którego Pan Marcin odpowiadał na pytania zadawane przez Panią Olgę Kurowską. Z rozmowy widzowie mogli dowiedzieć się między innymi, skąd muzyk czerpie inspiracje do swoich kompozycji, jak udaje mu się pogodzić pracę zawodową z licznymi wyjazdami zagranicznymi, która z nagród jest dla niego najważniejsza, a także poznali wiele ciekawostek i wspomnień.

Po wywiadzie uczestnicy mieli okazję spotkać się z bohaterem, porozmawiać, zadać pytania, a także zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Dyrektor Domu Kultury w Łęczycy serdecznie dziękuje za pomoc Panu Maciejowi Matczakowi, Dyrektorowi Łęczyckiego Oddziału Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie oraz kadrze pedagogicznej i uczniom, Panu Markowi Szczepaniakowi, Dyrektorowi Środowiskowego Domu Samopomocy, Panu Adamowi Sasowi i Kapeli Łęczyckiej.

tekst i zdjęcia: Dom Kultury w Łęczycy