Spotkanie z Agnieszką Frączek – autorką książek dla dzieci

04.04.2019
autor: UM Łęczyca (mk2)
Spotkanie z Agnieszką Frączek – autorką książek dla dzieci

3 kwietnia 2019 r. Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zorganizował spotkanie autorskie z Panią Agnieszką Frączek – doktorem językoznawstwa, germanistką i leksykografem, polską poetką, która swoją popularność zawdzięcza wierszom dla dzieci.

 

Podczas spotkania pisarka zaprezentowała swoją twórczość czytając dzieciom wybrane wiersze. W związku z przypadającą 125 rocznicą urodzin Juliana Tuwima szczególną uwagę poświęciła książce swojego autorstwa pt. : „Rany Julek! O tym jak Julian Tuwim został poetą”. Opowiedziała m.in. o młodości głównego bohatera, o jego dziecięcych zabawach, chłopięcych wybrykach, o nieokiełznanej fantazji i tysiącach pasji dzięki którym wyrósł on na wielkiego poetę. Podczas spotkania nie zabrakło również rozmów o języku polskim i o błędach językowych. Na zakończenie dzieci miały możliwość zakupu książek autorki wraz z autografem.

W spotkaniu wraz ze swoimi wychowawczyniami uczestniczyły klasy: Id ze Szkoły Podstawowej Nr 1, Ia i IIa ze Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz klasa III ze Szkoły Podstawowej Nr 4 z Łęczycy.

Spotkanie autorskie odbyło się w ramach projektu „ Podróże po literaturze” dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

tekst i zdjęcia: Biblioteka dla Dzieci w Łęczycy