Spotkanie autorskie z Zuzanną Orlińską

11.05.2018
autor: UM Łęczyca (mn)
Spotkanie autorskie z Zuzanną Orlińską

W ramach akcji promującej czytelnictwo „Z książką na walizkach” 10 maja 2018 roku Filia Nr 4 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zorganizowała spotkanie autorskie z Zuzanną Orlińską, w którym uczestniczyli uczniowie klas III  łęczyckich szkół podstawowych z  nauczycielami.

Zuzanna Orlińska jest absolwentką Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, ilustratorką książek, czasopism i podręczników, a także autorką powieści i opowiadań dla dzieci i młodzieży. Za swoją twórczość zdobyła wiele nagród i wyróżnień, m.in. w Konkursie Literackim im. Astrid Lindgren, Konkursie Literackim im. Kornela Makuszyńskiego czy nagrodę „Guliwer w krainie Olbrzymów” za 2013 rok. Stworzyła stronę internetową Kiedy byłam mała, poświęconą literaturze dla dzieci i młodzieży.

Na spotkaniu autorka opowiadała o tym, jak powstawały jej powieści, ich bohaterach, ile trwa przygotowanie materiałów, a później napisanie książki detektywistycznej czy historycznej oraz zrobienie ilustracji.

Uczniowie słuchali z wielkim zainteresowaniem i zadawali wiele pytań. Po spotkaniu uczestnicy mogli zakupić książki autorki i otrzymać autograf.

Spotkanie dofinansowano ze środków Miejskiej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łęczycy.

GALERIA