„Śladami naszej historii” – warsztaty w łęczyckiej bibliotece

08.11.2018
autor: UM Łęczyca (ws)
„Śladami naszej historii” – warsztaty w łęczyckiej bibliotece

8 listopada br. odbyły się kolejne spotkania w ramach realizowanego przez Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Łęczycy projektu pt. „Śladami naszej historii”, nawiązujące do 100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Gościem Biblioteki był Pan Jarosław Górski – pisarz, krytyk literacki i  kulturoznawca. „Jak żyli, co lubili, w co się bawili, co czytali, czego się uczyli nasi rówieśnicy w odrodzonej 100 lat temu Polsce”- tak zatytułowane były dwa warsztaty.

Uczniowie łęczyckich szkół podstawowych  dowiedzieli się jak sto lat temu wyglądał system edukacji, jak przebiegała nauka oraz czego od dzieci wymagano w szkole. Prowadzący opowiedział również w jaki sposób dzieci i młodzież spędzali czas wolny, jakie mieli hobby, w co się najczęściej bawili i jaką  rolę pełniło kino i radio w ówczesnej Polsce. Spotkania z dziećmi     i młodzieżą urozmaicone zostały fotografiami, filmem i piosenką z tamtych lat.

Były to bardzo ciekawe, oryginalne i pouczające lekcje historii w których udział wzięli uczniowie klasy II c i VIII a ze Szkoły Podstawowej Nr 3 z Łęczycy oraz uczniowie ze Szkoły Podstawowej przy Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Łęczycy wraz ze swoimi nauczycielami.

Projekt dofinansowany przez Fundację BGK im. J.K. Steczkowskiego w Konkursie grantowym „Na 100 Niepodległa”.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA
KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA