Rekordowe Mistrzostwa Polski MKLA Łęczyca

12.02.2019
autor: UM Łęczyca (mk2)
Rekordowe Mistrzostwa Polski MKLA Łęczyca

Doskonale spisali się zawodnicy MKLA Łęczyca na odbywających się w Toruniu Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Niezawodna jak zwykle była liderka klubu Ewa Różańska, która z dwumetrową przewagą nad drugą zawodniczką wygrała konkurs pchnięcia kulą juniorek. To swoisty sportowy nokaut, pokazujący dominację reprezentantki z Łęczycy nad rywalkami. Jej wynik 14.71 m jest nowym rekordem życiowym zawodniczki i jednocześnie rekordem Okręgu Łódzkiego.

Wielką formą i chartem ducha popisali się nasi siedmioboiści. Srebrny medal z nowym rekordem Łęczycy juniorów ( 4.475 pkt.) zdobył Szymon Kłosiński.

Jego występ został natychmiast doceniony powołaniem do kadry narodowej U-20. Jakub Florczak po poprawieniu kilku rekordów życiowych przed ostatnią, biegiem na 1000 m zajmował trzecią lokatę. Aby obronić medalową pozycję został zmuszony do podjęcia twardej walki z przeciwnikami mającymi o 30 sekund lepsze rekordy życiowe na tym dystansie. Zawodnik MKLA pokazał sportowy charakter, poprawił rekord Łęczycy U-18 (4.601 pkt) zdobywając brązowy medal.

Dużym talentem popisał się trójskoczek Dominik Nowakowski. W trakcie pasjonującego konkursu kilkakrotnie poprawiał rekord życiowy, aby ostatecznie z wynikiem 13.49 m zająć trzecie miejsce. Kolejny raz rekord Łęczycy poprawił w biegu na 600 m Bartosz Subocz (1.26.02 min-14 m-ce) oraz Mateusz Grabski na dystansie 1000 m (2.38.72 min). Na szóstej pozycji ukończył siedmiobój Paweł Rybarczyk (4098 pkt-r.życiowy). Bartosz Żemigała wyrównał życiowe osiągnięcie w skoku o tyczce (3.60 m) co dało mu dziewiątą  pozycję U-18. Paulina Zabłocka ukończyła tą samą konkurencję na czternastej pozycji (2.70 m). W pchnięciu kulą U-18 trzynaste miejsce zajął Adrian Walczak (13.84 m-r.życiowy), czternasty w roczniku U-20 był Maciej Wawrzyniak (14.71 m).

To najlepszy wynik w historii startów MKLA na Halowych Mistrzostwach Polski. W klasyfikacji medalowej nasi lekkoatleci uplasowali się na trzynastej pozycji w Polsce i byli najlepszym zespołem Województwa Łódzkiego. Do startu zawodników przygotowywali trenerzy: Robert Kubiak i Mirosław Andrysiak.

tekst i zdjęcia: MKLA Łęczyca