Radio WAWA przekazało pół tony karmy dla psów z łęczyckiego schroniska

11.10.2019
autor: UM Łęczyca (mk2)
Radio WAWA przekazało pół tony karmy dla psów z łęczyckiego schroniska

Pół tony karmy otrzymały psy z łęczyckiego schroniska w ramach konkursu na „Najfajniejszego psa w Polsce” organizowanego przez Radio WAWA. Dziś miało miejsce jej uroczyste przekazanie oraz nagrodzenie pani Magdaleny Zielińskiej i jej psa Maksa – laureatów konkursu.

 

 

Konkurs miał na celu wyłonienie, jak sama nazwa wskazuje, najfajniejszego psa w Polsce. Spośród nadesłanych zgłoszeń, specjalne jury w składzie: Ewelina Lisowska, Monika Król i Aleksandra Grynczewska z Fundacji Zwierzęca Polana miało nie lada zagwozdkę. Ostatecznie to właśnie Maks (10 l.) znalazł uznanie w oczach jury.

Główną nagrodą w konkursie było leżysko, psie spa, a także wybór schroniska do którego dostarczona będzie karma. Jak mówiła w rozmowie z dziennikarzami pani Magdalena, dla niej wybór był prosty, ponieważ pochodzi z Łęczycy.

Dyrektor Jednostki Budżetowej „Zieleń Miejska” Adam Kujawa dziękował w imieniu swoim i Burmistrza Pawła Kuleszy pani Magdalenie za wybór schroniska oraz Radiu WAWA za przeprowadzenie akcji, które realnie wpływa na los psów w schronisku. Podczas wywiadu powiedział także o bardzo dobrych wynikach adopcyjnych naszego schroniska – w tym roku, do tej pory, adoptowanych zostało aż 49 psów.