Obchody Święta Policji

12.07.2018
autor: UM Łęczyca (mn)
Obchody Święta Policji

– Święto Policji, które dziś obchodzimy, przypomina nam wszystkim, z jak wielkim poświęceniem i trudem wiąże się praca policjanta, jak często wymaga ona ogromnej odwagi i zaangażowania. To ciężka służba, ale niezwykle ważna. Bez niej nie można wyobrazić sobie porządku i harmonii w społeczeństwie. To na Policji spoczywa wielka odpowiedzialność za utrzymanie bezpieczeństwa i spokoju. To właśnie za ten wysiłek należny jest Wam szacunek i podziw – mówiła podczas Święta Policji wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk.

Choć ważny dla wszystkich funkcjonariuszy dzień obchodzony jest 24 lipca – w rocznicę powołania w 1919 roku polskiej Policji Państwowej, dziś przed Komendą Powiatową Policji w Łęczycy miały miejsce uroczystości, podczas których wręczono awanse zawodowe policjantom łęczyckiej Komendy.

Wśród zaproszonych gości nie zabrakło Posła na Sejm RP Tadeusza Woźniaka, radnego Sejmiku Województwa Łódzkiego Roberta Baryły, władz samorządowych z terenu powiatu łęczyckiego oraz przedstawicieli jednostek współpracujących z łęczycką Policją.

Zakończeniem obchodów Święta Policji było złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą pomordowanych przez NKWD w Katyniu funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Łęczycy.

GALERIA