Na zalewach i na ulicy Wrzosowej praca wre

18.11.2020
autor: UM Łęczyca (mk2)
Na zalewach i na ulicy Wrzosowej praca wre

Rozpoczęte w październiku inwestycje realizowane są pełną parą. Na ulicy Wrzosowej trwa budowa budynku wielorodzinnego, natomiast nad zalewami miejskim trwają prace związane z zagospodarowaniem terenu.

Za zagospodarowanie terenu przy zalewach odpowiedzialna jest firma WALVI sp. z.o.o. z siedzibą w Siemiatyczach. W ramach inwestycji zostaną wykonane: ciąg pieszy z kostki betonowej wraz z ścieżką edukacyjną dla dzieci z tablicami edukacyjnymi, altana taneczno-koncertowa, stanowiska piknikowe, ławki, kosze na śmieci, stojaki na rowery oraz oświetlenie hybrydowe. Wartość inwestycji wynosi 738 643,29 zł brutto. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec listopada 2020 r.

Z kolei za budowę wielorodzinnego budynku socjalnego odpowiedzialny jest Zakład Remontowo – Budowlany „GIPS – SERVICE” z siedzibą w Zgierzu, którego oferta w postępowaniu przetargowym okazała się najkorzystniejsza. Piętrowy budynek będzie posiadał 12 mieszkań o wielkości od 25,40 m² do 34,26 m². Wartość inwestycji wyniesie 1 826 999,19 zł. Planowany termin zakończenia prac to 31 sierpnia 2021 roku.