Muzeum w Łęczycy oraz Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi ze wspólną ofertą na Noc Muzeów

12.05.2026
autor: UM Łęczyca (ws)
Muzeum w Łęczycy oraz Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi ze wspólną ofertą na Noc Muzeów

Już w najbliższą sobotę zapraszamy na magiczną Noc Muzeów w Łęczycy i w Tumie. Łęczyckie Muzeum przygotowuje łęczycki Zamek w klimacie filmowym, a Muzeum Archeologiczne i Etnograficzne w Łodzi zaprasza na Magię Ognia. Nie zabraknie wystawy kostiumów filmowym czy quizu oraz pokazu filmów z Łęczycą w tle. Zaplanowano średniowieczny obóz, stanowisko do wypieku podpłomyków oraz pokaz „magia dymu i ognia”. Otwarte będą również wystawy w Ratuszu Miejskim: „Bitwa nad Bzurą” i „Łęczyckie Zakłady Górnicze”. Dla zwiedzających zaplanowaliśmy darmowe przejazdy między obiektami. 16 maja 2026r. – Łęczyca i Tum.

I kurs: Łęczyca – Tum – o godz. 18.30 – wyjazd z Tumu o godz. 19.00
II kurs: Łęczyca – Tum – o godz. 19.15 – wyjazd z Tumu o godz. 20.00
III kurs: Łęczyca – Tum – o godz. 20.15 – wyjazd z Tumu o godz. 21.00
Przystanki: Łęczyca – parking na Placu Tadeusza Kościuszki (przed wejściem na ul. Zamkową)
Tum – Skansen w Kwiatkówku

Szczegóły na plakacie.