Mixer Regionalny 2019 – finałem koncert Eweliny Lisowskiej

07.09.2019
autor: UM Łęczyca (mk2)
Mixer Regionalny 2019 – finałem koncert Eweliny Lisowskiej

Dziś w naszym mieście na Placu Tadeusza Kościuszki miał miejsce Mixer Regionalny organizowany przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. Ideą tego wydarzenia jest prezentacja stoisk z całego regionu połączona z zabawami i animacjami. Tegoroczny Mixer związany był ze 100-leciem Województwa Łódzkiego.

 

Na Placu Tadeusza Kościuszki można było podziwiać stoiska związane np. z powiatem bełchatowskim, sieradzkim, łaskim, łowickim, kutnowskim i oczywiście łęczyckim. Z Łodzi swoje stoiska prezentowały się m.in. Teatr Wielki, Miasto Łódź czy poszczególne departamenty Urzędu Marszałkowskiego.

Zorganizowane były także gry i zabawy – gra miejska, podczas której skorzystać można było z tematycznej budki telefonicznej.

O godzinie 18 na scenie odbyło się Głośne Czytanie fragmentu „Orki” Władysława Reymonta, a lektorami byli Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber, członek Zarządu Robert Baryła i Wójt gminy Świnice Warckie Sylwia Prażnowska. Po tym symbolicznie ukrojono tort z okazji jubileuszu 100-lecia Województwa Łódzkiego.

Kulminacją dzisiejszego wydarzenia były koncerty: Magdaleny Wasylik, która zaśpiewała najpopularniejsze piosenki z produkcji animowanych dla dzieci oraz Eweliny Lisowskiej, która doskonale poradziła sobie z niesprzyjającą aurą i rozbawiła publiczność.