Mamy pierwsze zdjęcia z rajdu rowerowego szlakiem „W Centrum Polski” – aktualizacja

09.07.2018
autor: UM Łęczyca (mn)
Mamy pierwsze zdjęcia z rajdu rowerowego szlakiem „W Centrum Polski” – aktualizacja

W miniony weekend Królewskie Miasto Łęczyca gościło uczestników rajdu rowerowego szlakiem „W Centrum Polski”, który zorganizowany przez Centralny Łuk Turystyczny odbył się w ramach jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

W sobotę jego uczestnicy zwiedzili m.in. budynek dawnego więzienia i złożyli kwiaty w hołdzie tym, którzy w murach dawnego kościoła dominikańskiego, przekształconego na początku XIX wieku na więzienie, ponieśli śmierć w walce o wolną Polskę. Sobotni wieczór upłynął gościom na dziedzińcu Zamku Królewskiego, gdzie odbywał się XIII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Turystycznej Nocnik. Niedzielny poranek zarezerwowany był natomiast na rowerowy tor przeszkód przygotowany na boisku Szkoły Podstawowej nr 4, w której zakwaterowani zostali uczestnicy rajdu.

Podsumowanie imprezy odbyło się w Ratuszu Miejskim. Podczas spotkania wyłoniono najlepsze drużyny oraz wręczono nagrody i dyplomy. Zakończeniem wizyty w Królewskim Mieście było złożenie przez uczestników kwiatów pod figurką Najświętszej Maryi Panny na placu Tadeusza Kościuszki.

 

GALERIA