Lotny Finisz i wystawa „starych” pojazdów – 3 lipca w Łęczycy będzie się działo

12.06.2019
autor: UM Łęczyca (mk2)
Lotny Finisz i wystawa „starych” pojazdów – 3 lipca w Łęczycy będzie się działo

3 lipca (środa) Łęczyca stanie się centrum kolarskich zdarzeń, a to za sprawą peletonu, który przemknie w ramach 30. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Solidarności” i Olimpijczyków. II etap liczył będzie 148 km, a nasze miasto jest lotnym finiszem trasy Zgierz-Kutno. To jednak nie koniec atrakcji na ten dzień, ponieważ na miłośników motoryzacji czekać będzie wystawa pojazdów zabytkowych i nie tylko.

 

Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Solidarności” i Olimpijczyków to wydarzenie mające stałe miejsce w kalendarzu Międzynarodowej Unii Kolarskiej UCI i umieszczone jest w grupie najważniejszych imprez europejskich. W tym roku wyścig zostanie rozegrany w dniach 2-6 lipca. W tegorocznym Wyścigu przewiduje się około 120 uczestników, a kolarze ścigać się będą na drogach województw – łódzkiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego i podkarpackiego. Lotny finisz w Łęczycy zaplanowany jest na 15:25 przez Plac Tadeusza Kościuszki.

Sponsorami organizacji wydarzenia na terenie Łęczycy są: Hurtap S.A. Urząd Miejski w Łęczycy, Bank Spółdzielczy Ziemi Łęczyckiej w Łęczycy oraz A. Machudera – autoryzowany dealer samochodów marki Škoda.

Tego samego dnia w godzinach 14:00-18:00 i również na Placu Tadeusza Kościuszki odbędzie się wystawa „starych” samochodów, podczas której każdy fan motoryzacji powinien znaleźć coś dla siebie.

Swoje pojazdy wystawią: Firma WAG-POL i pan Przemysław Żmudowski, pan Józef Chowaniec, pan Zbigniew Jędrzejczak, pan Adam Augustowski i pan Marcin Wasiak, a na nich nie koniec, bowiem lista wciąż pozostaje otwarta. Wystawcom już teraz dziękujemy za ich postawę oraz przyłączenie się do akcji promocyjnej uświetniającej to wydarzenie.