List otwarty Burmistrza Miasta Łęczyca

12.04.2019
autor: UM Łęczyca (mk2)
List otwarty Burmistrza Miasta Łęczyca

W związku z trwającym od poniedziałku strajkiem Burmistrz Paweł Kulesza wystosował otwarty list do nauczycieli oraz pracowników szkół i przedszkoli. Pełna treść listu znajduje się poniżej.

 

 

Drodzy nauczyciele, pracownicy szkół i przedszkoli

Od kilku miesięcy jesteście w sporze zbiorowym z pracodawcami, a od poniedziałku trwa w szkołach i placówkach oświatowych strajk w sprawie podwyżki wynagrodzeń pracowników oświaty.

Rząd zachowuje się  w sposób arogancki, lekceważąc słuszne postulaty nauczycieli. Brak zrozumienia Waszych potrzeb w sytuacji, gdy na inne mniej istotne cele przeznacza się kilkadziesiąt miliardów rocznie budzi słuszne oburzenie wśród pracowników oświaty. Jednocześnie z satysfakcją obserwuję jak wokół Waszego protestu gromadzą się coraz większe rzesze życzliwych ludzi. Rośnie również sama integracja nauczycieli, którzy walczą nie tylko o swoje zarobki, ale również o godność, poszanowanie tak odpowiedzialnego zawodu oraz o dobro dzieci i swojej szkoły.

Powstał fundusz strajkowy przy ZNP, a większość samorządów, w tym również miasto Łęczyca, poszukuje rozwiązań jak pomóc finansowo pracownikom oświaty. Niestety rządzący obecnie naszym krajem robią wszystko, aby nam się to nie udało. Z irytacją i smutkiem patrzę na tą tzw. Reformę oświaty, która w szkole przynosi same szkody.

Nie jesteście sami w podjętej walce. Ta władza samorządowa będzie Was wspierać wszystkimi możliwymi środkami.

Burmistrz Miasta Łęczyca
Paweł Kulesza