Łęczyca mikołajami stoi!

13.12.2017
autor: UM Łęczyca (mn)
Łęczyca mikołajami stoi!

W minioną sobotę ulice Królewskiego Miasta Łęczyca stały się czerwone. Wszystko dlatego, że przeszła nimi parada mikołajów. Mimo świątecznych porządków i szukania gwiazdkowych prezentów łęczycanie dopisali i o godzinie 9.00 stawili się pod Ratuszem w liczbie 1 490 osób.

– To już XIII Rajd Mikołajkowy organizowany przez Oddział PTTK „Ziemi łęczyckiej”. Z roku na rok impreza cieszy się coraz większą popularnością. Jestem szczęśliwy, że udało nami się pobić zeszłoroczny wynik frekwencji, w tym roku tylko dziesięciu uczestników zabrakło, a byłoby nas półtora tysiąca. Mam nadzieję, że podczas XIV rajdu będzie nas jeszcze więcej. Może uda nam się zaprosić do Łęczycy całą Polskę – mówi Paweł Czarnecki, prezes Oddziału PTTK.

Gdy Wrocław, Toruń czy Łódź mają jarmarki bożonarodzeniowe, Łęczyca na początku grudnia organizuje pochód chętnych do założenia czerwonych czapeczek z białym pomponem. Co wyróżnia rajd? Uczestnicy zabierają ze sobą wszelkiego rodzaju instrumenty muzyczne od grzechotek, przez dzwonki, bębny po trąbki, by było radośnie i głośno! W tym roku pochód mikołajów słyszała nie tylko Łęczyca!

– Chyba nikt z łęczycan nie narzekał na pogodę, którą specjalnie na ten dzień zamówiłam! Choć śniegu rzeczywiście nie było, do wspólnej zabawy i kolędowania zachęcali szczudlarze, aniołowie oraz śnieżynki. Nie spotkałam osoby, która nie byłaby uśmiechnięta! Mam nadzieję, że w przyszłorocznym kalendarzu zarezerwowali Państwo czas na kolejną edycję rajdu – mówi wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk.

GALERIA