MIĘDZYNARODOWY PLENER FRESKÓW W ŁĘCZYCY!!

PLENER FRESKÓW ZAKOŃCZONY!

W dniach 25-30 kwietnia br. odbywał się niezwykły plener fresków, podczas którego łęczycka młodzież pod okiem profesjonalnych freskarzy z całego świata (z Meksyku, Ukrainy, Włoch, Kolumbii, Niemiec, Francji, Syrii i Polski) tworzyła obrazy na ścianie ogrodzenia dawnego więzienia w Łęczycy. Na murach powstały malowidła, których motywem przewodnim jest historia Łęczycy, a przede wszystkim postać króla Kazimierza Wielkiego nierozerwalnie związanego z miastem. Uczestnicy pleneru otrzymali niezbędne narzędzia malarskie do wykonania obrazów. Uwieńczeniem warsztatów był piknik na dziedzińcu Zamku Królewskim w dniu 30 kwietnia br., na którym w obecności uczestników, zaproszonych gości oraz znawców sztuki nastąpiło podsumowanie wykonania dzieł i ocena twórczych talentów zaangażowanej młodzieży.

Projekt miał charakter edukacyjny. Jego zadaniem było przybliżenie mieszkańcom Łęczycy dziedzictwa kulturowego i historycznego naszego miasta i kraju.

Międzynarodowy plener fresków odbywał się w ramach realizacji projektu pod nazwą „Drewniana – murowana – malowana – uczymy się być artystą” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Organizatorem pleneru był Urząd Miejski w Łęczycy we współpracy z Galerią ADI ART z Łodzi.