Książka dotrze do domu łęczyckich czytelników?

13.02.2020
autor: UM Łęczyca (ws)
Książka dotrze do domu łęczyckich czytelników?

Jak wiele wspaniałych wartości daje czytanie książek, każdy z nas świetnie wie. Książka to nie tylko źródło wiedzy, ale też dobroczynna gimnastyka dla mózgu, pobudzanie i rozwijanie wyobraźni, czy sposób na zrelaksowanie się.

Księgozbiór w łęczyckiej bibliotece, czy w bibliotekach szkolnych jest bardzo bogaty.

W placówkach tych pracownicy troszczą się o to, by nasi mieszkańcy mieli dostęp nowości, dbają o szeroką ofertę dla czytelników o różnych gustach literackich. Jednakże, nie każdy czytelnik ma szansę samodzielnie udać się do biblioteki ze względu na niepełnosprawność w poruszaniu się. Takiej możliwości często nie mają również osoby starsze, które z powodu wieku, czy choroby spędzają czas w domu, a uwielbiają czytać i mogłyby wypełnić część swojego czasu ciekawą książką.

W jaki sposób ułatwić dostęp do zbiorów bibliotecznych? Być może poprzez możliwość zgłoszenia do biblioteki „zamówienia” na książkę i dostarczenia wybranych egzemplarzy, dostępnych w łęczyckim księgozbiorze do osoby, która potrzebuje wsparcia w tym zakresie?

Miasto, mając na uwadze wspomniane wyżej trudności i chcąc jednocześnie wyjść im naprzeciw, rozpatruje możliwość ułatwienia dostępu do dobrodziejstw biblioteki. Poprzez ten artykuł chcemy sprawdzić, czy takie rozwiązanie przyjęłoby się w naszym mieście, a w przypadku pozytywnej reakcji, podejmiemy odpowiednie działania.