KOMUNIKAT PRASOWY – ROZLICZENIE DNIA DZIECKA

11.08.2003
autor: UM Łęczyca

     Dzień Dziecka w Łęczycy jest jedną z najważniejszych imprez kulturalnych organizowanych przez władze miejskie. Ze względu na różnorodność imprez kulturalnych, artystycznych i sportowych, cieszy się ogromnym zainteresowaniem nie tylko łęczycan, ale także licznie odwiedzających w tym dniu nasze miasto, turystów krajowych i zagranicznych. Impreza jest doskonałą promocją miasta, ale przede wszystkim przynosi wymierne korzyści jego najmłodszym obywatelom.

     W tym roku, dzięki pieniądzom pochodzącym od sponsorów, władze miejskie mogły zorganizować wakacyjny wypoczynek dla 90 dzieci. Dzieci z najuboższych łęczyckich rodzin wypoczywały na dwutygodniowych turnusach. Koszt pobytu jednej osoby wynosi około 573,33 zł, co stanowi kwotę 51.600 zł. Dzieci wypoczywały i nadal wypoczywają w doskonałych warunkach, o czym mogli przekonać się członkowie Komisji Sportu Rady Miasta, wizytując ośrodek wczasowy.

     Firma sponsorująca Dzień Dziecka przekazała 5 skierowań na obóz żeglarski na Mazurach, na który pojechały dzieci i młodzież w wieku 14 – 19 lat z rodzin, których rodziców nie stać byłoby na sfinansowanie takiego wyjazdu. Koszt jednego skierowania wyniósł 1.500 zł.

     Kolejny sponsor przekazał kwotę 900 zł ze wskazaniem na wakacyjny wypoczynek dla dzieci. Z tej kwoty dofinansowano pobyt dzieci na obozach i koloniach.

     Jak wynika z powyższego sponsorzy przyczynili się do zorganizowania letniego wypoczynku na łączną kwotę 60.000 zł.

Maciej Zemło
Rzecznik Prasowy
Burmistrza Miasta Łęczyca