Kolejne dofinansowanie na budowę budynku socjalnego

16.11.2020
autor: UM Łęczyca (mk2)
Kolejne dofinansowanie na budowę budynku socjalnego

Wraz z początkiem października ruszyła realizacja flagowej inwestycji zaplanowanej na bieżący rok. Jest nią budowa budynku socjalnego na ulicy Wrzosowej. Tym przyjemniej jest poinformować, że miasto Łęczyca uzyskało dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w kwocie 642 371,00 zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na wkład własny inwestycji.

Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych to środki, które przeznaczane są na dotacje dla gmin i miast, których źródłem finansowania jest Fundusz COVID-19. Na początku sierpnia br. miasto Łęczyca złożyło wniosek o uzyskanie środków, który został rozpatrzony pozytywnie.

Za budowę wielorodzinnego budynku socjalnego odpowiedzialny jest Zakład Remontowo – Budowlany „GIPS – SERVICE” z siedzibą w Zgierzu, którego oferta w postępowaniu przetargowym okazała się najkorzystniejsza. Piętrowy budynek będzie posiadał 12 mieszkań o wielkości od 25,40 m² do 34,26 m². Wartość inwestycji wyniesie 1 826 999,19 zł. Planowany termin zakończenia prac to 31 sierpnia 2021 roku.