Artykuły

Spotkanie Drużyny Mistrzów z łęczycką młodzieżą

Spotkanie Drużyny Mistrzów z łęczycką młodzieżą

26.05.2026 autor: UM Łęczyca (ws)

Zespół – Drużyna Mistrzów z raperem Romanem Bosskim, który w piątek wystąpił na łęczyckiej scenie podczas obchodów Dnia Weterana Działań Poza Granicami Państwa, spotkał się z młodzieżą w Zespole Szkół im. Jadwigi Grodzkiej. W wydarzeniu uczestniczyli również uczniowie naszej łęczyckiej „Jedynki”. Interaktywne spotkanie miało charakter profilaktyczny i patriotyczny. Podczas rozmów poruszano tematy związane z odpowiedzialnością, budowaniem własnej tożsamości, szacunkiem do drugiego człowieka oraz dokonywaniem świadomych wyborów życiowych.

Wolne stanowiska sprzedaży na Targowisku Miejskim w Łęczycy

Wolne stanowiska sprzedaży na Targowisku Miejskim w Łęczycy

25.05.2026 autor: UM Łęczyca (mk)

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” w Łęczycy, ul. M. Konopnickiej 14 informuje, że posiada wolne stanowiska sprzedaży na Targowisku Miejskim w Łęczycy przy ulicy Plac Przedrynek: stanowisko nr 39 rząd B, stanowisko nr 41 rząd B, stanowisko nr 43 rząd B, stanowisko nr 45 rząd B, stanowisko nr 47 rząd B, stanowisko nr 49 rząd B, stanowisko nr 51 rząd B, stanowisko nr 53 rząd B, stanowisko nr 55 rząd B, stanowisko nr 57 rząd B, stanowisko nr 9 rząd F.

Powiatowy Dzień Strażaka

Powiatowy Dzień Strażaka

22.05.2026 autor: UM Łęczyca (ws)

21 maja w siedzibie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Łęczycy odbyły się uroczyste obchody Powiatowego Dnia Strażaka. W uroczystości uczestniczyli: Burmistrz Łęczycy, Paweł Kulesza, Przewodniczący Rady Miejskiej, Andrzej Domagała i Zastępca Burmistrza, Wojciech Czaplij. Obchody rozpoczęły się złożeniem meldunku Łódzkiemu Komendantowi Wojewódzkiemu PSP oraz Mszą Świętą Polową w intencji strażaków, druhów OSP i ich rodzin.

Burmistrz Łęczycy uczestniczył w konferencji BGK dla samorządów

Burmistrz Łęczycy uczestniczył w konferencji BGK dla samorządów

21.05.2026 autor: UM Łęczyca (ws)

Burmistrz Łęczycy, Paweł Kulesza wziął udział w XIX Ogólnopolskiej Konferencji BGK dla Jednostek Samorządu Terytorialnego pod hasłem „Rozwój, finansowanie, bezpieczeństwo”, która odbyła się w dniu 20 maja 2026 r. w Warszawie. Wydarzenie zgromadziło przedstawicieli samorządów z całej Polski, ekspertów oraz przedstawicieli instytucji publicznych.

XXXIX Sesja Rady Miejskiej w Łęczycy

XXXIX Sesja Rady Miejskiej w Łęczycy

21.05.2026 autor: UM Łęczyca (mk)

Stosownie do art. 20 ust. 3 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2025 r. poz. 1153 z późn.zm.), zwołuję XXXIX sesję Rady Miejskiej w Łęczycy, która odbędzie się w dniu 26 maja 2026 roku (wtorek) o godz. 15:00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy.