Hurtap trzeci w Polsce

29.06.2004
autor: UM Łęczyca

W Ustce zakończyły się mistrzostwa Polski w beach soccerze, piłkarze łęczyckiego Hurtapu zajęli trzecie miejsce zdobywając brązowe medale. Tomasz Milczarek zdobywając 14 goli został królem strzelców i został zaproszony do drużyny, w której grali Tomasz Iwan, Piotr Świerczewski, Jerzy Dudek i Sebastian Mila na mecz pokazowy z gwiadami estrady i filmu.

W meczach grupowych Hurtap pokonał kolejno Magic Łódź 6:3, Babadyle Wejherowo 8:0 i KP Łódź 4:3.

W 1/8 łęczycanie łęczycanie zremisowali z Ivtourem Ustka 3:3, ale okazali się lepsi wygrywając w rzutach karnych 3:2.
W ćwierćfinale Hurtap pokonał PTC Pabianice 5:2 i awansował do półfinału, gdzie czekał ich mecz z Clearex Corzów wielokrotnym mistrzem Polski w hali.

Mecz półfinałowy był bardzo dramatyczny i dostarczył 2 tysięcznej widowni wiele emocji. W normalnym czasie gry był remis 2:2. W dogrywce o zwycięstwie decydowała zasada „złotej” bramki. Niestety, zdobyli ją zawodnicy z Chorzowa i to oni awansowali do finału. Hurtap musiał zadowolić się meczem o trzecie miejsce. Przeciwnikiem łęczycan była drużyna Urzędu Miejskiego z Ustronia Morskiego. Łęczycanie wygrali bez większego problemu 9:2 i zdobyli brązowe medale.

Mistrzem Polski zostali piłkarze Drink Team Szczecin, którzy w meczu finałowym pokonali 6:2 Clearex Chorzów.

W drużynie Hurtapu Łęczyca grali następujący piłkarze: Tomasz Milczarek, Jakub Skrzypiec, Szymon Gąsiński,Wiktor Napióra, Tomasz Voss, Krzysztof Voss, Robert Czekalski, Kamil Bartczak, Dariusz Karasiński, Michał Rosiak, Łukasz Laskowski, Grzegorz Kaczkowski, Daniel Banasik. Trenerem zespołu był Andrzej Antos, a masażystą Tomasz Józefowicz.

W mistrzostwach Polski wystąpiły 32 zespoły.