Hala będzie budowana

27.08.2003
autor: UM Łęczyca

Nie trzeba chyba nikogo przekonywać, jak bardzo mieszkańcom Łęczycy potrzebna jest nowoczesna hala sportowa. Burmistrz Krzysztof Lipiński przywiązuje do tej inwestycji ogromną wagę, ponieważ zdaje sobie sprawę, że jej wybudowanie może rozwiązać problemy łęczyckich sportowców. Oczywiście, hala służyć będzie nie tylko sportowcom, ale także wszystkim mieszkańcom miasta. Rada Miasta przeznaczyła w tym roku 788 tysięcy zł na budowę hali. 500 tysięcy wyasygnowała jedna z łęczyckich firm. Brakowało jednak pozostałej kwoty, która oscyluje w okolicach 1.5 mln zł.

– Wielokrotnie przeprowadzałem rozmowy w Ministerstwie Edukacji Narodowej i Sportu, a także w Urzędzie Marszałkowskim w Łodzi. Przyrzekano, że pieniądze na tą inwestycję znajdą się jeszcze w tym roku. Tak się jednak nie stało, ale nie oznacza to. że w tym roku nie rozpoczniemy budowy hali – mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Jest to bardzo realne, ponieważ do Urzędu Miejskiego wpłynęło pismo od Krystyny Ozgi, Wicemarszałka Województwa Łódzkiego, w którym Pani Marszałek stwierdza, że inwestycja budowy hali sportowej w Łęczycy została wpisana do zadań objętych dofinansowaniem w przyszłym roku. Dofinansowanie może stanowić 30 proc. kosztów budowy hali, czyli około miliona złotych.

Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby inwestycja ta rozpoczęła się jeszcze w tym roku.