Gra miejska – Początki niepodległości w Łęczycy

18.09.2018
autor: UM Łęczyca (mk)
Gra miejska – Początki niepodległości w Łęczycy

W sobotę 15 września 2018 r. na terenie Łęczycy odbyła się gra miejska pt.”Początki niepodległości w Łęczycy”. Głównym celem gry było zapoznanie dzieci i młodzież z wydarzeniami 1918 r. Uczestnicy gry wcielili się w mieszkańców Łęczycy sprzed 100 lat.

W grze brało udział 5 drużyn ze szkół podstawowych i średnich z Łęczycy wraz z opiekunami – Szkoły Podstawowej Nr 3, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1, Zespołu Szkół im Jadwigi Grodzkiej i Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych. Każdy z uczestników otrzymał opaskę z napisem „KOMITET OBYWATELSKI M. ŁĘCZYCY – STRAŻ BEZPIECZEŃSTWA”, kopie gazety „Lenczycaer Kreisblatt” wydawanej w Łęczycy przez władze niemieckie. Wszystkie drużyny bezbłędnie rozwiązały zadania związane z historią miasta. O zwycięstwie zadecydowało ostatnie zadanie sprawnościowe, które odbyło się na dziedzińcu Zamku w Łęczycy. Na zakończenie uczestnicy gry otrzymali pamiątkowe dyplomy wzorowane na dyplomach jakie otrzymali faktyczni uczestnicy rozbrajania żołnierzy i policjantów niemieckich w 1918 roku. Zwyciężyła drużyna z Zespołu Placówek Edukacyjno – Wychowawczych w Łęczycy. Nagrodą dla każdej drużyny była edukacyjna gra planszowa. Po trudach zagadek historycznych i sprawnościowych na wszystkich czekał ciepły posiłek.

Grę zorganizowała Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy przy czynnym udziale Muzeum w Łęczycy, Biblioteki Pedagogicznej w Łęczycy i Starostwa Powiatowego w Łęczycy.

Grę zorganizowano w ramach projektu „Śladami naszej historii” dofinansowanego przez Fundacje BGK im. J. K. Steczkowskiego w konkursie „Na 100 Niepodległa”.

Źródło: MiPBP w Łęczycy

GALERIA