Francuzi w Łęczycy

19.08.2003
autor: UM Łęczyca

W najbliższy czwartek do Łęczycy przyjeżdża 60 osobowa grupa Francuzów z bliźniaczego miasta Rillieux – la – Pape. Francuzi zostaną zakwaterowani u łęczyckich rodzin, a ich pobyt w naszym mieście potrwa 6 dni. Władze samorządowe przygotowały atrakcyjny program pobytu, a jego głównym punktem będzie udział w VI Turnieju Rycerskim. – Cieszę się, że ponownie będziemy mogli gościć w naszym mieście przyjaciół z Francji. Jest to już kolejna wizyta, która zawsze sprzyja promocji Łęczycy i przyczynia się do nawiązania przyjaźni między mieszkańcami obu miast. Dla młodych Łęczycan uczących się języka francuskiego stanowi doskonały moment do szlifowania mowy i poznania zwyczajów panujących w okręgu lyońskim, w którym znajduje się miasto Rillieux – la – Pape – mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.
W trakcie wizyty, Francuzi zwiedzą miasto i okolice, będą uczestniczyć w Turnieju Rycerskim i biesiadzie z rycerzami. W komendzie Powiatowej Straży Pożarnej przygotowano dla nich tradycyjnego grilla połączonego z nauką gry w palanta, a w Domu Kultury będą mogli oklaskiwać popisy Macieja Pola, najlepszego polskiego iluzjonisty.
Kolejną atrakcją dla francuskich gości będzie wycieczka do Biskupina i Wenecji, gdzie zwiedzą zabytkową osadę, rezerwat archeologiczny i Muzeum Kolejek Wąskotorowych.