Francuscy licealiści w Urzędzie Miejskim w Łęczycy

07.12.2017
autor: UM Łęczyca (mn)
Francuscy licealiści w Urzędzie Miejskim w Łęczycy

Już jutro w ramach XVII Powiatowego Przeglądu Uczniowskich Teatrzyków Językowych odbywającego się w Domu Kultury w Łęczycy swoje umiejętności aktorskie zaprezentują uczniowie z liceum w Rillieux-la-Pape we Francji.

Jedenaścioro licealistów wraz z dwójką opiekunów przyjechało do Królewskiego Miasta w ramach wymiany uczniowskiej organizowanej przez I Liceum Ogólnokształcące im. Kazimierza Wielkiego w Łęczycy. W naszym mieście spędzą 7 dni. W tym czasie zwiedzą zabytkowy Zamek, a także poznają kulturę i obyczaje mieszkańców Łęczycy.

W czwartkowy poranek zagranicznych gości przyjęły w Sali obrad wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk oraz Sekretarz Renata Brygier.

– Jest mi niezmiernie miło, że pomimo napiętego grafiku zajęć, znaleźliście chwilę i odwiedziliście nasz Urząd. Mam nadzieję, że Łęczyca spodoba Wam się na tyle, że w przyszłości przyjedziecie tu niejednokrotnie – mówiła do zgromadzonych uczniów Monika Kilar-Błaszczyk.

Na zakończenie spotkania licealiści otrzymali zestaw pamiątkowych gadżetów z emblematami naszego miasta.

***

Rillieux-la-Pape to miejscowość i gmina we Francji, w regionie Owernia-Rodan-Alpy,  z którą Gmina Miasto Łęczyca w 2009 roku podpisała umowę partnerską. Każdego roku odbywa się wymiana mieszkańców obydwu miast.

GALERIA