Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 1

15.10.2018
autor: UM Łęczyca (zs)
Dzień Edukacji Narodowej w Szkole Podstawowej nr 1

Jest taki dzień w roku, kiedy życie szkoły toczy się innym rytmem niż zwykle. Nie pogania nas dzwonek, nie ma zwykłych lekcji i klasówek. Jest natomiast odświętnie i uroczyście. To Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto społeczności szkolnej, a przede wszystkim nauczycieli i pracowników oświaty.Ten dzień obchodzono w „Jedynce „12 października. W uroczystej akademii wzięli udział zaproszeni goście – Monika Kilar-Błaszczyk – wykonująca zadania i obowiązki burmistrza Łęczycy, Paweł Kulesza – przewodniczący Rady Miasta, Marta Arkuszewska – zastępca przewodniczącego Rady Miasta, rodzice, grono pedagogiczne, obecni i emerytowani pracownicy szkoły oraz nasi uczniowie, bez których szkoła nie mogłaby przecież istnieć.

Tradycyjnie, jak co roku popłynęły życzenia od dyrektor Wandy Lepczak, od Burmistrza Miasta Łęczyca, Rady Miasta oraz od przewodniczącej Rady Rodziców.

Następnie liczne grono nauczycieli zostało uhonorowane nagrodami dyrektora szkoły za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.Wyjątkowo uroczystym momentem akademii było ślubowanie uczniów klas pierwszych oraz klas czwartych, którzy we wrześniu przybyli do „Jedynki”.

Dopełnieniem części oficjalnej był program artystyczny, czyli wokalne popisy zespołowe i duetów. Mieliśmy okazję usłyszeć wszystkich pierwszoklasistów i przedstawicieli klas drugich oraz piątych. Drugoklasiści zabrali nas na wesołą „wycieczkę z przedmiotami szkolnymi”, a następnie porwali widownię w krainę tańców, m.in. rock and rolla. Swoją obecność zaznaczyli również gimnazjaliści w zabawnej scence z życia nauczyciela..

Ostatnim punktem uroczystości były podziękowania i życzenia od uczniów oraz upominki od Rady Rodziców i od Samorządu Szkolnego. Uroczystość przygotowały: Agnieszka Jurkowska i Alicja Stokwiszewska we współpracy z pozostałym nauczycielami, pracownikami szkoły i uczniami.

GALERIA