Dni Funduszy Europejskich w Łęczycy

14.05.2018
autor: UM Łęczyca (mn)
Dni Funduszy Europejskich w Łęczycy

Po deszczowo-burzowym piątkowym popołudniu, w sobotę pogoda dopisała. Łęczycanie również. Tego dnia każdy, kto odwiedził dziedziniec Zamku Królewskiego miał powód do zadowolenia. Podczas Dni Funduszy Europejskich w Łęczycy, zorganizowanych przez Województwo Łódzkie, Wojewódzki Urząd Pracy oraz Królewskie Miasto Łęczyca, na małych i dużych czekało wiele atrakcji.

Kolorowy zawrót głowy – tak opisać można scenerię dziedzińca zamku. Dmuchany pałac, wielokolorowe rekwizyty do zabaw, boisko do gry w siatkówkę, pokazy samochodów oraz technik wykorzystywanych przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji, gry i zabawy przeprowadzane przez pracowników jednostek kulturalnych z naszego miasta, malowanie buzi, zaplatanie warkoczyków – niespodzianek, jakie czekały w tym dniu na łęczycan, nie można wyliczyć.

Na scenie ustawionej na dziedzińcu zamkowym odbyły się pokazy taneczne, liczne zabawy sportowe i konkursy plastyczne z nagrodami, a swoje umiejętności zaprezentowali zawodnicy Łęczyckiego Klubu Karate IPPON.

– Cieszę się drodzy rodzice, że zabraliście swoje pociechy i wraz z nimi uczestniczycie w grach i zabawach. Nie ma nic cenniejszego niż czas spędzony z dzieckiem, dlatego mam nadzieję, że dzisiejsze chwile dostarczą Wam niezapomnianych wrażeń i na długo pozostaną w Waszej pamięci – mówiła wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk.

Dziękujemy partnerom wydarzenia za pomoc przy organizacji Dni Funduszy Europejskich w Łęczycy: Zbigniewowi Koconiowi, Domowi Kultury w Łęczycy, Muzeum w Łęczycy, Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy, Jednostce Budżetowej Zieleń Miejska w Łęczycy, Łęczyckiemu Klubowi Karate „IPPON”, Lokalnemu Animatorowi Sportu oraz Towarzystwu Przyjaciół Dzieci w Łęczycy.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii!

GALERIA