Darmowe WiFi w Łęczycy, dzięki akcji WiFi4EU

22.07.2021
autor: UM Łęczyca (mk2)
Darmowe WiFi w Łęczycy, dzięki akcji WiFi4EU

W ramach postępującej informatyzacji społeczeństwa Internet w wielu przypadkach okazuje się niezbędny. Aby bez problemów surfować po sieci, nie bojąc się jednocześnie o utratę własnego pakietu mobilnego, miasto Łęczyca wyszło naprzeciw oczekiwaniom i wzięło udział w europejskiej akcji WiFi4EU. Jest to inicjatywa, dzięki której zapewniony zostanie dostęp do wysokiej jakości, darmowego Internetu, poprzez utworzenie hotspotów WiFi w kluczowych miejscach. W Łęczycy utworzono 6 takich punktów.

Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 3, Dom Kultury, Urząd Miejski, Ratusz oraz fontanna przy ulicy Kazimierza Odnowiciela – w tych punktach zapewniony jest bezpłatny dostęp do WiFi, z czego Dom Kultury i Urząd Miasta dają możliwość do zewnętrznego korzystania z sieci. W praktyce oznacza to, że nie musimy przebywać w budynku, aby cieszyć się darmowym Internetem.

Jak skorzystać z WiFi4EU?

To bardzo proste. Jeśli posiadasz telefon z systemem operacyjnym Android lub Apple wystarczy, że włączysz dostęp do WiFi. Telefon automatycznie, jeśli będziesz w zasięgu, wyszuka sieć o nazwie: „wifi4eu”, po czym poprosi Cię o autoryzację. Wystarczy kliknąć „Akceptuję regulamin”, aby móc korzystać z Internetu.

Inwestycja została sfinansowana ze środków Unii Europejskiej – bonu na 15 000 €, który został przyznany naszemu miastu w ramach unijnego konkursu WiFi4EU prowadzonego przez: INEA – Agencję Wykonawczą ds. Innowacji i Sieci, która jest częścią Komisji Europejskiej.

W konkursie można było ubiegać się o przyznanie środków, w postaci bonów opiewających na 15 000 € i przeznaczone zostały na budowę hotspotów zapewniających bezpłatny dostęp do internetu w miejscach publicznych.