40 lat minęło Oddziałowi TNP w Łęczycy

13.12.2017
autor: UM Łęczyca (mn)
40 lat minęło Oddziałowi TNP w Łęczycy

Sala ślubów w Ratuszu Miejskim 12 grudnia br. stała się miejscem spotkania członków Towarzystwa Naukowego Płockiego Oddział w Łęczycy, który w tym roku obchodzi 40-lecie działalności. Były kwiaty, ciepłe słowa oraz życzenia dalszych lat działalności. Gratulacje i tabliczkę upamiętniającą jubileusz na ręce przewodniczącego Oddziału pana Bolesława Solarskiego złożyła wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk.  

– Pragnę wyrazić słowa uznania za pracę Pana oraz Członków Zarządu związaną z krzewieniem i upowszechnianiem nauki. Życzę dalszej owocnej pracy na rzecz rozwoju Oddziału TNP w Łęczycy, by uczucie dumy i satysfakcji towarzyszyło Państwu z okazji kolejnych rocznic działalności, a Wasza praca spotykała się z co najmniej równym jak dotychczas uznaniem – mówiła Monika Kilar-Błaszczyk.

Uroczystość uświetnili uczniowie Szkoły Muzycznej I Stopnia w Łęczycy: Milena Zimoń, Marta Jaworowska oraz Hubert Katarzyński. Młodzi muzycy są wychowankami prof. Aleksandry Nowak-Zakrzewskiej oraz prof. Jolanty Zachorskiej-Bołdowskiej.

Założone w 1820 roku Towarzystwo Naukowe Płockie jest jednym z najstarszych towarzystw naukowych w Polsce. W 1977 roku powołano do życia Oddział w Łęczycy, który od tego czasu wydał 40 publikacji, w tym pozycję pt. „Łęczyca. Monografia miasta do 1990 roku” z 2001 roku, nagrodzoną Złotym Exlibrisem Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

GALERIA