Przedział czasowy

usuń filtr czasowy

Ceramika Paradyż - Hurtap-Górnik 0:2, (0:0)

Piłkarze Hurtapu-Górnika Łęczyca wreszcie odnieśli zwycięstwo w meczu wyjazdowym. Pokonali w Pardyżu miejscową Ceramikę 2:0, po golach Dawida Hoderko i Marcina Adamczyka z rzutu karnego.

Zwycięstwo było w pełni zasłużone; "królewscy" zagrali bardzo dobry mecz, ale swoją wyższość udowodnili dopiero w końcówce spotkania.

Początek meczu należał do gospodarzy, którzy mieli optyczną przewagę, ale nie potrafili stworzyć dogodnych sytuacji bramkowych. Bardzo dobrze zagrała łęczycka defensywa, w której nie wystąpił Krzysztof Janicki. Na prawą stronę trener Bańkosz desygnował Roberta Czekalskiego, a na lewej flance ataki gości powstrzymywał Kamil Bartczak. Łęczycanie, gdy tylko nadarzała się okazja przechodzili do kontrataków, a główną siłą napędową byli, grający na całej szerokości i długości boiska, Tomasz Czajkowski i Łukasz Laskowski.

Losy meczu rozstrzygnęły się w ostatnich minutach meczu. Konsekwentnie grający łęczycanie przeprowadzali składne akcje, ale nie potrafili wykorzystać kilku dobrych sytuacji do zdobycia gola. Przed szansą stawali Sokalski i Laskowski, niestety ich strzały były niecelne. W 75 minucie w polu karnym został sfaulowany Czajkowski; jednak sędzia nie dopatrzył się faulu, który był ewidentny.

W 85 minucie z rzutu rożnego dośrodkowywał, grający dobry mecz, Ogrodowicz. W polu karnym najwyżej do piłki wyskoczył Hoderko, który strzałem głową pokonał Bilskiego.

Ogromna radość zapanowała w łęczyckiej drużynie, zwłaszcza, że był to pierwszy gol łęczycan w meczach wyjazdowych. Po stracie gola, zawodnicy Ceramiki rzucili się do huraganowych ataków. Wystarczyła jedna kontra łęczycan, aby sędzia musiał podyktować karnego. Faulowany w polu karnym był Laskowski, a "jedenastkę" wykorzystał Adamczyk.

"Królewscy" zagrali w następującym składzie: Gąsiński, Słowiński, Adamczyk, Bartczak, R.Czekalski, Kaczkowski, Czajkowski, Ogrodowicz (89 Chabasiński), Hoderko (87 Rembowski), Sokalski ( 88 Kasperkiewicz). Trener: Wiesław Bańkosz, asystent: Andrzej Antos.

Następne spotkanie, łęczycanie rozegrają w najbliższą sobotę o godzinie 15.00 na własnym stadionie z Jeziorakiem Iława.

Marek Wojtera posłem

Kandydujący do Sejmu z listy Samoobrony Marek Wojtera, mieszkaniec powiatu łęczyckiego, został posłem.

Marek Wojtera kandydował w okręgu wyborczym nr 11 i uzyskał 8.715 głosów.

Serdecznie gratulujemy.

więcej

Miasto pięknieje

19 milionów złotych udało się pozyskać Krzysztofowi Lipińskiemu, Burmistrzowi Łęczycy na realizację projektu termomodernizacji budynków mieszkalnych i użyteczności publicznej. Termomodernizacją objętych zostało 28 budynków, w których trwają prace związane z wymianą: pieców węglowych na centralne ogrzewanie, starej instalacji centralnego ogrzewania, okien, drzwi, docieplania i malowania. Wcześniej, budynki zostały przyłączone do zmodernizowanej kotłowni znajdującej się przy ulicy Wojska Polskiego.

Jeszcze kilka miesięcy budynek Gimnazjum przypominał ruderę. Poprzednie władze i dyrekcja szkoły nie za bardzo kwapiły się do przeprowadzania remontów. Stan budynku był wręcz katastrofalny. Popatrzmy, jak Gimnazjum wygląda dziś. a gdy zostanie oddana do użytku budowana obok hala sportowa, to teren ten będzie jednym z najładniejszych w mieście.

Zmienił się też wygląd nieremontowanego od blisko 50 lat łęczyckiego Domu Kultury. Budynek jest docieplony, wymalowany, wewnątrz wymieniono instalację centralnego ogrzewania, wymieniono wszystkie okna, zlikwidowano starą kotłownię. Budynek jest estetyczny, a pomieszczenia po starej kotłowni zostaną wykorzystane na pracownię ceramiczną i salę prób zespołów muzycznych.

Tak wyglądają dziś budynki Domu Kultury i Gimnazjum, a jeszcze nie tak dawno były ruderami. Przeszkadzało to Lipińskiemu i efekty już są widoczne.

Trwają prace termomodernizacyjne w budynkach mieszkalnych przy ulicy Konopnickiej

więcej

Starostwo z Pucharem

Cztery drużyny rywalizowały na łęczyckich kortach w turnieju o Puchar Starosty Powiatowego. W meczach półfinałowych zespół Zakładu Karnego pokonał 2:1 Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe wygrało z Zespołem Opieki Zdrowotnej 3:0.

W meczu o trzecie miejsce Urząd Miejski uległ 1:2 Zespołowi Opieki Zdrowotnej.

W wielkim finale zagrały drużyny Starostwa Powiatowego i Zakładu Karnego. Zwyciężyło 2:1 Starostwo Powiatowe i tym samym zdobyło Puchar swojego szefa.

W zespole Starostwa Powiatowego zagrali: Andrzej Owczarek, Krzysztof Kozański i Sebastian Miarka. Drużynę Zakładu Karnego reprezentowali Krzysztof Urbański, Ryszard Paradowski i Andrzej Domagała.

W zespole ZOZ grali: Andrzej Pietruszka, Tomasz Olejniczak i Zbigniew Badowski, a Urząd Miejski reprezentowali: Tomasz Voss, Maciej Zemło i Cezary Galant.

Maciej Zemło, Rzecznik Prasowy Burmistrza Łęczycy ( z lewej) i Krzysztof Urbański, Przewodniczący Rady Miasta Łęczyca, dwaj przyjaciele z kortu i nie tylko stoczyli "dramatyczny" mecz, którego losy ważyły się do ostatniej piłki.

W akcji Tomasz Voss. Jego dwa zwycięstwa były daremne. Urząd Miejski zakończył rywalizację na czwartym miejscu.

Turniej zakończony. Pora na wspólną fotografię.

więcej

Wystawa w Domu Kultury

W łęczyckim Domu Kultury można oglądać wystawę prac rysunkowych uczniów Szkoły Podstawowej nr 45 z Sosnowca. Dzieci z tej szkoły, poprzez Internet zainteresowały się naszym miastem i legendami o diable Borucie.

W maju, młodzi sosnowiczanie zwiedzili Zamek Królewski, a potem wykonali prace rysunkowe.

- Mamy nadzieję, że mieszkańcy miasta zainteresują się wystawą.

Chciałyśmy podziękować Pani Izabeli Piaskowskiej, Dyrektorowi Domu Kultury za przygotowanie wystawy, a także Panu Burmistrzowi Krzysztofowi Lipińskiemu za okazaną pomoc przy realizacji naszego projektu. Łęczycanie, zwiedzając wystawę, mogą również zapoznać się z naszym miastem, ponieważ dzieci przygotowały o nim kolorowe albumy - mówią Ewa Górniak i Agnieszka Łabuz, nauczycielki, pod opieką których dzieci z Sosnowca wykonywały prace rysunkowe.

Prace, wcześniej były prezentowane podczas plenerowej imprezy "Łęczyca w barwach jesieni".

- Oglądałem wystawę. To wspaniale, że sosnowieckie dzieci i ich wychowawczynie interesują się Łęczycą i Ziemią Łęczycką. Myślę, że jeszcze nie raz przyjadą do naszego miasta, aby zwiedzić zabytki i spotkać się z diabłem Borutą - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

W łęczyckim Domu Kultury prezentowane są prace rysunkowe dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 45 z Sosnowca

więcej

Górnik-Hurtap - Mazowsze Grójec 2:3, (1:1)

Po raz pierwszy piłkarze Hurtapu-Górnika, w rozgrywkach trzecioligowych, przegrali przed własną publicznością. Po dramatycznym i emocjonującym meczu ulegli Mazowszu Grójec 2:3.

Początek spotkania należał do drużyny gości, którzy już w 7 minucie objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, silnym strzałem głową popisał się Lewandowski. Od tego momentu gra się wyrównała, a łęczycanie kilka razy stworzyli groźne sytuacje pod bramką Puseka.

W 24 minucie, prawą stroną boiska przedarł się Tomasz Czajkowski, który został sfaulowany w polu karnym. Jedenastkę pewnie wykorzystał Grzegorz Kaczkowski i do przerwy był remis.

Druga połowa to ataki z obu stron, sporo dośrodkowań, ale też chaotycznej gry. W 64 minucie piłka trafia na głowę Czajkowskiego i jest 2:1 dla łęczycan. Piłkarz tak cieszy się ze zdobycia gola, że naciąga koszulkę na głowę. Takie manifestowanie radości nie podoba się sędziemu Markowi Opalińskiemu z Legnicy, który pokazuje Czajkowskiemu żółty kartonik.

Ponieważ jest to jego druga żółta kartka w tym meczu, musi opuścić boisko.

Grając w dziesiątkę, łęczycanie słabną z minuty na minutę. W 76 minucie pada wyrównujący gol. Zdobywa go strzałem głową Kowalczyk. I, gdy wydaje się, że takim rezultatem zakończy się to spotkanie, piłkarze Mazowsza zadają decydujący cios. Gola na wagę trzech punktów zdobywa w 87 minucie Marcinkiewicz.

Kolejny mecz łęczycanie rozegrają w najbliższą środę o godzinie 15.00 w Paradyżu z Ceramiką.

W meczu z Mazowszem "królewscy" zagrali w następującym składzie:
Gąsiński, Janicki, Słowiński, R.Czekalski, Bartczak( 85 Miłaczewski), Czajkowski, Napieraj, Laskowski, Kaczkowski, ( 82 Hoderko), Sokalski (60 Ogrodowicz), Kasperkiewicz ( 58 Milczarek). Trener: Wiesław Bańkosz.

Kładka na Kaliskiej

Na dobre rozpoczął się już remont ulicy Kaliskiej. Pracownicy z łódzkich "Mostów" wykonują kładkę dla pieszych, która na czas remontu zastąpi przejście na wiadukcie.

Zgodnie z harmonogramem robót, wiadukt zostanie zburzony 6 października.

Przypominamy, że remont ulicy Kaliskiej ma potrwać do grudnia przyszłego roku, ale jak zapewniają wykonawcy być może roboty zostaną zakończone kilka miesięcy wcześniej.

- Jeszcze raz przepraszam mieszkańców miasta i przyjezdnych za utrudnienia w ruchu. Proszę o wyrozumiałość i zrozumienie sytuacji - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii

więcej

Koncert na Zamku

24 września o godzinie 18.00, na Zamku Królewskim w Łęczycy odbędzie się koncert zespołu Mr.Polack. Grupa powstała w 1989 roku w Mielcu, a jej założycielami są Jacek i Grzegorz Polakowie.W 1990 roku zespół wystąpił na festiwalu w Jarocinie. W ostatnich latach bracia Polakowie współpracowali z angielskim zespołem Real Deal, a uwieńczeniem współpracy była płyta "Air On 6 String" zawierająca przeróbki utworów wielkich kompozytorów muzyki klasycznej.

Wstęp na koncert jest wolny.

więcej

Awansowali w Pucharze

Wczoraj rozegrana została kolejna runda meczów o piłkarski Puchar Polski.

Piłkarze Hurtapu-Górnika pokonali na boisku w Parzęczewie Orła 3:1. Do przerwy wynik był remisowy 1:1.

Bramki dla łęczycan strzelili: Piotr Kasperkiewicz, Dawid Hoderko i Grzegorz Kaczkowski z rzutu karnego. Czerwoną kartką ukarany został Tomasz Czajkowski.

Najbliższy mecz "królewscy" rozegrają w sobotę o godzinie 15.00.

Podejmować będą zespół Mazowsza Grójec.

więcej

Powiatowe Zawody w Strzelectwie Myśliwskim

W Luszynie odbyły się Powiatowe Zawody w Strzelectwie Myśliwskim.

Myśliwi, z kół łowieckich działających na terenie Powiatu Łęczyckiego, rywalizowali o puchary ufundowane przez Burmistrza Łęczycy i Starostę Powiatu Łęczyckiego.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tej imprezy

więcej

Ludowi twórcy w Łęczycy

Przez dwa dni w naszym mieście odbywała się jedna z najważniejszych imprez kulturalnych Województwa Łódzkiego - "Łęczyca w barwach jesieni".

Każdego roku do Łęczycy przyjeżdżają twórcy ludowi z całej Polski. Na kolorowych straganach, mieszkańcy miasta i turyści, mogli podziwiać wytwory rękodzielnicze, hawciarskie, rzeźbiarskie, malarskie. Nie zabrakło również wyrobów wikliniarskich, a okoliczne piekarnie proponowały swoje doskonałe wyroby oparte na staropolskich recepturach.

Imprezie towarzyszyły występy kapel ludowych, które wzbudzały duże zainteresowanie łęczycan i przyjezdnych.

Oficjalnego otwarcia imprezy dokonali Izabela Nowicka - Piaskowska, Dyrektor Domu Kultury i Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy

więcej

Gotuj z Pascalem

Przyjazd do Łęczycy Pascala Brodnickiego, znanego kucharza z programu TVN "Gotuj z Pascalem, wzbudził ogromne zainteresowanie wśród łęczycan. Okazuje się, że większość mieszkańców miasta ma kulinarne zacięcie, a wszystkie nowinki natychmiast można zobaczyć na talerzach.

Pascal gotował na Starówce przez dwie godziny, a pomagali mu Krzysztof Lipiński, Burmistrz Miasta i uczniowie łęczyckich szkół. Potrawy przygotowane przez mistrzów rondla i patelni były wyśmienite, gdyż po przyrządzeniu szybko zniknęły w żołądkach łęczycan.

Po zakończeniu gotowania, Pascal jeszcze przez długi czas rozdawał łęczycanom autografy i omawiał kulinarne przysmaki.

więcej

Hurtap-Górnik - Pelikan Łowicz 0:1, (0:1)

Po bardzo dobrym meczu, piłkarze łęczyckiego Hurtapu-Górnika ulegli w Łowiczu Pelikanowi 0:1. Już w pierwszych minutach łęczycanie mogli strzelić gola, ale strzał Łukasza Laskowskiego obronił bramkarz gospodarzy.

Po kilku minutach znów piłkarze z Łęczycy przeprowadzili świetną akcję; lewą stroną przedarł się Tomasz Czajkowski, który idealnie zacentrował na głowę Krzysztofa Sokalskiego. Strzał tego ostatniego minimalnie minął światło bramki.

Mecz był wyrównany, a o końcowym sukcesie gospodarzy zadecydowały dwie sytuacja. W 32 minucie, rozgrywający dobry mecz w barwach Pelikana, Radosław Kowalczyk, z prawej strony dośrodkował na pole karne. W dużym zamieszaniu, pierwszy do piłki dopadł Bolimowski i silnie uderzył na łęczycką bramkę.

Piłka odbiła się jeszcze od jednego z łęczyckich obrońców i zatrzepotała w siatce.

W 40 minucie, wychodzącego na czystą pozycję Roberta Wilka, sfaulował Marcin Adamczyk. - Nawet go nie dotknąłem - powiedział po meczu łęczycanin.

Innego zdania był sędzia Leszek Bielicki z Zambrowa, który pokazał łęczycaninowi czerwoną kartkę.

Wściekły na sędziego był Wiesław Bańkosz. - Kilka minut wcześniej sędzia nie zauważył podobnego faulu na naszym zawodniku - stwierdzał trener Hurtapu-Górnika.

Grając przez całą drugą połowę w osłabieniu, łęczycanie starali się wyrównać. Najlepszą sytuację zmarnowali w w 74 minucie, gdy egzekwowali rzut wolny, praktycznie z linii pola karnego. Niestety, strzał Janickiego zablokował, wybiegając za wcześnie z muru, obrońca Pelikana. Łęczycanie protestowali, ale sędzia nie powtórzył rzutu wolnego. Pelikan pilnował wyniku, rzadko atakował i mówiąc po piłkarsku "dowiózł" zwycięstwo.

Łęczycanie rozegrali dobry mecz, ambitnie walczyli o remis. Szkoda, że przegrali, ale nie ustępowali w niczym rywalom.. Okazją do poprawienia bilansu punktowego będzie mecz w Łęczycy z Mazowszem Grójec.

Łęczycanie wystąpili w następującym składzie: Gąsiński, Janicki, Adamczyk, Słowiński, R.Czekalski, Ogrodowicz (52 Miłaczewski), Napieraj, Laskowski, Kaczkowski (80 Hoderko), Czajkowski, (71 Kasperkiewicz), Sokalski (71 Milczarek). Trener: Wiesław Bańkosz.

1. ŁKS Łomża 6 16 5 1 0 8-1 3 0 0 5-0 2 1 0 3-1
2. MG MZKS Kozienice 6 14 4 2 0 9-3 1 1 0 3-1 3 1 0 6-2
3. Pelikan Łowicz 6 11 3 2 1 8-3 2 1 0 6-0 1 1 1 2-3
4. Mazowsze Grójec 6 11 3 2 1 8-5 2 1 1 5-3 1 1 0 3-2
5. Stal Głowno 6 10 3 1 2 16-6 2 0 1 7-2 1 1 1 9-4
6. Legia II Warszawa 6 9 2 3 1 7-6 1 2 0 4-1 1 1 1 3-5
7. MKS Mława 6 7 2 1 3 3-5 1 0 1 1-2 1 1 2 2-3