więcej

FOTOGALERIA - Łęczycka nekropolia

więcej

Lekkoatleci podsumowali sezon

W Urzędzie Miejskim w Łęczycy odbyło się podsumowanie sezonu startowego łęczyckich lekkoatletów.

- To był kolejny udany sezon. Jacek Kazimierowski zdobył dwa tytuły Mistrza Polski w trójskoku. Robert Wolski został Wicemistrzem Polski w hali w skoku wzwyż. Obaj reprezentowali nasz kraj na Halowych Mistrzostwach Europy w Madrycie - mówi Mirosław Andrysiak, trener łęczyckich lekkoatletów.

Bardzo dobrze, zresztą już tradycyjnie, spisywali się młodzi lekkoatleci łęczyckiego klubu. Przemysław Michalski został Wicemistrzem Polski w biegu na 400 m wśród juniorów młodszych, a Robert Urbanek wywalczył brązowy medal w rzucie dyskiem na Mistrzostwach Polski juniorów. Michalski i Urbanek, a także sprinter Grzegorz Sobiński są w kadrze narodowej juniorów.

Młodzi zawodnicy łęczyckiego MKLA zostali uhonorowani przez Krzysztofa Lipińskiego, Burmistrza Miasta, nagrodami pieniężnymi, wynikającymi z regulaminu przyznawania nagród i stypendiów dla wybitnych sportowców.

Podczas uroczystego podsumowania sezonu, pożegnano wieloletniego Prezesa MKLA Pawła Wojterę. Człowieka, który przez wiele lat był ostoją klubu, którego zasług nie sposób przecenić, dzięki któremu łęczycka lekkoatletyka zalicza się do czołówki krajowej.

Prezentami, nagrodami książkowymi uhonorowano pozostałych wybitnych łęczyckich lekkoatletów i ich trenerów, a my zapraszamy do fotogalerii zdjęć z tej uroczystości.

więcej

Mięsny problem rozwiązany

Na targowisku miejskim w Łęczycy pojawił się problem związany z handlem mięsem przez jedną z firm. Sprzedaż mięsa i jego przetworów odbywała się z samochodu. Do Urzędu Miejskiego w Łęczycy wpłynęło pismo ze Starostwa Powiatowego, dotyczące łamania regulaminu na targowisku miejskim. Wcześniej do Starostwa Powiatowego wpłynęło pismo od właścicieli sklepów mięsnych i zakładów masarskich działających na terenie naszego powiatu. Właściciele prosili o interwencję w sprawie wydania zakazu sprzedaży mięsa i wędlin przez firmę "Zbyszko" z Bedonia. Powoływali się na regulamin targowiska, który został uchwalony przez Radę Miasta Łęczyca i zabraniał handlu mięsem i wędlinami na targowisku.

Przedstawiamy naszym Internautom pisma dotyczące tej sprawy.

Jednocześnie, do Burmistrza Łęczycy wpłynęła petycja od mieszkańców miasta, dotycząca jak to określili łęczycanie "bzdurnej" decyzji wydanej przez Radę Miasta, która uchwaliła regulamin targowiska. Pod petycją podpisało się ponad 100 osób.
- Zawsze będę dążył do poprawy warunków życia mieszkańców naszego miasta.

Regulamin wprowadzony przez Radę Miasta trzeba zmienić, aby pomóc tym, którzy pozostają w trudnej sytuacji materialnej. Dlatego wystąpiłem do radnych, aby ten regulamin został zmieniony, aby służył mieszkańcom Łęczycy.

Dziękuję Panu Jerzemu Melkowskiemu i innym mieszkańcom podpisanym pod petycją. Jestem pewien, że radni wezmą pod uwagę te postulaty - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Przedstawiamy pismo Krzysztofa Lipińskiego do osób podpisanych pod petycją.

Regulamin targowiska miejskiego został zmieniony, zgodnie z postulatami mieszkańców miasta.

więcej

Hurtap–Górnik – Stal Głowno 0:1, (0:0)

W kolejnym meczu o mistrzostwo III ligi, piłkarze Hurtapu-Górnika przegrali na własnym stadionie z Stalą Gosso Głowno 0:1. Bramkę dla zespołu z Głowna strzelił w 60 minucie Damian Bronner. Była to juz trzecia, kolejna porażka łęczycan.

Mecz z Stalą był słabym widowiskiem, zwłaszcza pierwsza połowa, w której nic wielkiego się nie działo. Gra toczyła się głównie w środku pola, a na palcach jednej ręki można było policzyć oddane przez obie drużyny strzały na bramki. Szkoda, że dobrej sytuacji nie wykorzystał Czajkowski, którego strzał poszybował nad bramką Rossowskiego. Była to najlepsza okazja do zdobycia gola przez łęczycan. Potem z boiska wiało nudą, a kibice ożywiali się wtedy, gdy wrzutki w pole karne przechwytywali bramkarze.

Gra ożywiła się w drugiej połowie. Coraz częściej do głosu zaczęli dochodzić piłkarze z Głowna. Szybkością imponował Adrian Świątek, najlepszy snajper w III lidze. Rozstrzygnięcie meczu nastąpiło w 60 minucie. Piłkarze z Głowna przeprowadzili szybki kontratak; w pole karne dośrodkował Szcześniak. Piłkę na 10 metrze przejął Bronner, który nie miał problemów z pokonaniem Gąsińskiego.

Po stracie gola, łęczycanie zaatakowali, ale ich akcje rozbijane były przez dobrze grających obrońców i pomocników gości. Kontry gości były bardzo groźne, a po jednej z nich doskonałej sytuacji nie wykorzystał Świątek.

Końcówka meczu to ataki „królewskich”. W akcjach, pod bramką gości, brał udział nawet Gąsiński. W doliczonym już czasie gry, doskonałą sytuację miał Krzysztof Sokalski. Gdy wydawało się, że piłka wyląduje w siatce, jak spod ziemi wyrósł Rossowaki, instynktownie broniąc. Jak tego dokonał bramkarz gości? Na to pytanie sam Rossowski nie potrafił znaleźć odpowiedzi.

Składy drużyn: Hurtap – Górnik: Gąsiński, R.Czekalski, Adamczyk, Słowiński, Napieraj, Ogrodowicz (65 Kasperkiewicz), Kaczkowski, Laskowski, Hoderko, Sokalski, Czajkowski. Trener:Wiesław Bańkosz.

Stal Gosso Głowno: Rossowski, Wolański, Brodecki, Kowalczyk, Bochenek, Grącki, Szcześniak, (80 Ragaman), Bronner, Gajewski, Świątek (89 Gląba), Kossi Assogba (40 Adamiec). Trener:Mirosław Dawidowski.

Kartki: Hurtap – Górnik: Czerwona Hoderko (90, druga żółta), Żółta: R.Czekalski (czwarta), Kaczkowski (druga), Hoderko (czwarta), Adamczyk (trzecia), Czajkowski (druga), Napieraj (piąta).

Stal Gosso: Bochenek (trzecia), Szcześniak, Wolański.

Powołania, odwołania

Pod znakiem odwołań i powołań nowych członków poszczególnych komisji Rady Miasta, przebiegały wczorajsze debaty miejskiego samorządu.

Rezygnację z funkcji wiceprzewodniczącego złożył Waldemar Miksa. Jego następcą został wybrany Sławomir Biniewicz.

Ze składu komisji gospodarki i mienia odwołano Tomasza Baranowskiego i Janinę Wiktorską, a w ich miejsce powołano Waldemara Miksę i Józefa Chowańca. Przewodniczącym komisji został Tomasz Pijewski.

Ze składu komisji sportu odwołano Waldemara Miksę i Danutę Domińczak, a powołano Małgorzatę Caban i Sławomira Biniewicza.

Ze składu komisji oświaty odwołano Małgorzatę Caban, a powołano Danutę Domińczak.

Zmienił się skład komisji rewizyjnej. Odwołano Urszulę Trzonkowską i Wojciecha Wojciechowskiego, a powołano Waldemara Miksę, Małgorzatę Caban i Tomasza Pijewskiego. Przewodniczącym komisji został Waldemar Miksa.

więcej

Sesja Rady Miasta

Dziś, o godzinie 16.15, rozpocznie się kolejna sesja Rady Miasta. W programie obrad znalazły się uchwały dotyczące ustalenia regulaminu targowiska miejskiego, zasad współpracy z organizacjami pozarządowymi, programu rozwoju Towarzystwa Budownictwa Społecznego oraz zmian w budżecie miejskim.

więcej

KASPERKIEWICZ W KADRZE POLSKI

Piotr Kasperkiewicz otrzymał powołanie do reprezentacji Polski do 18 lat. Konsultacje kadrowiczów odbędą się w dniach 7 – 11 listopada w Szczecinie.

Podczas zgrupowania nasza reprezentacja rozegra mecz sparingowy ze Szwajcarią. Spotkanie rozegrane zostanie 10 listopada w Policach.

Trenerem reprezentacji Polski do lat 18 jest Andrzej Zamilski.

Z zawodników z naszego regionu, oprócz Kasperkiewicza powołanie otrzymał Igor Witczak z UKS SMS Łódź, który strzelił niedawno drugą bramkę dla swojego zespołu w rozegranym meczu o Puchar Polski z Hurtapem-Górnikiem.

więcej

PĂ“ŁFINAŁ Z ŁKS II

W meczu półfinałowym piłkarskiego Pucharu Polski, piłkarze Hurtapu-Górnika zmierzą się z ŁKS II Łódź.

W rozegranym wczoraj meczu ŁKS II pokonał Zjednoczonych Stryków 2:1.

Drugą parę półfinalistów tworzyć będą Burza Pawlikowice i Sokół-Syguła Aleksandrów Łódzki.

Mecze półfinałowe zaplanowano na 19 listopada 2005 roku.

więcej

Krasomówcy w Domu Kultury

W łęczyckim Domu Kultury odbył się konkurs krasomówczy. Uczestnikami były dzieci ze szkół podstawowych, młodzież gimnazjalna i uczniowie ze szkół ponadgimnazjalnych. Miłośnicy, pięknej mowy polskiej przyjechali do Łęczycy z całego województwa łódzkiego.

W kategorii uczniów szkół gimnazjalnych, pierwsze miejsce zajęła Ewa Krajewska - Bakalarz z gimnazjum łęczyckiego. Recytatorka będzie reprezentować nasze województwo na ogólnopolskim konkursie krasomówczym, który odbędzie się w Legnicy.

Wśród uczniów szkół podstawowych, pierwsze miejsce przypadło w udziale Marcie Miklewskiej ze SP nr 12 z Tomaszowa Mazowieckiego oraz Patrycji Przybylskiej z Pabianic.

Jury, w kategorii szkół ponadgimnazjalnych, najwyżej oceniło recytacje Marcina Cieśli i Justyny Dłubek z Wielunia. Zwycięzcy będą reprezentować nasze województwo na konkursie recytatorskim w Golubiu - Dobrzyniu.

Młodzi krasomówcy wspaniale recytowali w łęczyckim Domu Kultury

więcej

PUCHAR POLSKI - SMS ŁĂ“DÂŹ – HURTAP GĂ“RNIK 3:5, (2:4)

W rozegranym wczoraj w Łodzi meczu o piłkarski Puchar Polski Hurtap – Górnik pokonał 5:3 SMS Łódź i awansował do kolejnej fazy rozgrywek.

Początek spotkania do szybkie i składne akcje naszych piłkarzy, po których Kasperkiewicz w 3 minucie i Soklaski w 12 zdobyli gole. Pierwszy gol padł po rajdzie prawą stroną Napieraja, który precyzyjnie dośrodkował na przedpole bramki SMS. Kasperkiewiczowi wystarczyło tylko dołożyć nogę i było 1:0.

W 12 minucie Kasperkiewicz, piłkę głową w polu karnym, zgrał do Sokalskiego, który z kilku metrów po raz drugi umieścił piłkę w siatce gospodarzy.

Gdy wydawało się, że kolejne bramki dla naszej drużyny, to tylko kwestia czasu, młodzież z SMS przeprowadziła szybką kontrę prawą stroną boiska. Dośrodkowanie na 14 metrze pola karnego przejął Korona. Bez namysłu uderzył w prawy, dolny róg bramki Gąsińskiego i zrobiło się 2:1. Od tego momentu zaznaczyła się wyraźna przewaga łęczycan. Ukoronowaniem dobrej gry była bramka Sokalskiego na 3:1 i gol samobójczy. Przy bramce samobójczej duży udział miał Rembowski, który po rajdzie prawą stroną, bardzo silnie dośrodkował piłkę wzdłuż bramki. Obrońca gospodarzy tak niefortunnie interweniował, że wepchnął piłkę do własnej bramki.

Nie minęła minuta, a było 4:2. Rozanieleni łęczycanie po prostu zaspali i chyba zlekceważyli młodych łodzian, którzy coraz dzielniej poczynali sobie pod bramką Gąsińskiego.

Letarg łęczycan trwał po rozpoczęciu drugiej połowy. Wykorzystał to Korona, który przez nikogo niepilnowany silnie uderzył z 20 metrów, a piłka przeleciała pod łokciami Gąsińskiego.

Letarg łęczycan trwał nadal i dopiero w 89 minucie, precyzyjne podanie w „uliczkę” Rosiaka wykorzystał Milczarek. Łęczycki napastnik przebiegł kilkadziesiąt metrów i będąc „sam na sam”, pokonał bramkarza gospodarzy.

Hurtap – Górnik zagrał z SMS Łódź w następującym składzie: Gąsiński, Słowiński (Chabasiński), Janicki, R.Czekalski, M.Czekalski, Napieraj, Rembowski, Hoderko, Ogrodowicz (Rosiak), Kasperkiewicz, Sokalski (Milczarek).

więcej

Zwycięstwo i porażka

W przysłowiową "kratkę" grają siatkarki łęczyckiego MMKS. Drużyna seniorek przegrała w Łodzi z SMS 1:3.

- Dobra gra mojego zespołu zaczęła się od trzeciego seta, który wygraliśmy do 22. W końcówce czwartego seta prowadziliśmy 24:23, ale przegraliśmy 25:27 - mówi Krzysztof Psiurski, trener MMKS.

Wygrały natomiast, i to bardzo pewnie, juniorki. Pokonały 3:0 VIS Skierniewice.

W środę kadetki zagrają w Skierniewicach, w sobotę podejmują Mazovię Rawa Mazowiecka, a w niedzielę juniorki grają na wyjeździe z Mazovią.

więcej

ŁKS Łomża - Hurtap-Górnik Łęczyca 2:1, (1:1)

W przedmeczowych sondażach raczej nikt nie dawał łęczycanom większych szans na dobry wynik w Łomży. Wszak jechano do lidera, zespołu, który tylko raz zremisował. Nie dość tego, to nie stracił żadnej bramki na swoim terenie. Pesymistów nie brakowało, a tu okazało się, że przy odrobinie szczęścia, "królewscy" mogli pokusić się o przywiezienie z Łomży kompletu punktów.

Przegrali, ale po meczu, którego nie muszą się wstydzić. W żadnej dziedzinie piłkarskich umiejętności nie ustępowali liderowi, a trener Engel jr ze zdumienia przecierał oczy widząc składne ataki łęczycan i nieporadną grę swojego zespołu.

Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy. Rafał Boguski dwa razy strzelał na łęczycką bramkę, ale jeden strzał obronił Kamil Woźniak, a drugi był niecelny. Po kilku minutach do głosu zaczęli dochodzić łęczycanie. Ładne akcje inicjowali Laskowski i Czajkowski, po prawej stronie dużo ożywienia do gry wnosił Ogrodowicz. To łęczycanie mieli przewagę, a kontry piłkarzy ŁKS były rozbijane w środku pola przez Kaczkowskiego i Hoderko.

Dopingowani przez blisko 3 tysięczną publiczność piłkarze z Łomży grali bardzo niefrasobliwie, a dobrze kryci przez łęczyckich obrońców Chioma Chimezie, Boguski i Truszkowski, nie mogli dużo zdziałać w okolicach pola karnego.

Niestety; nadeszła 20 minuta i straciliśmy gola. Z rzutu rożnego dośrodkowywał Marczak, a piłkę głową w bramce Woźniaka umieścił Paweł Galiński.

Strata gola nie zdeprymowała naszych piłkarzy. Dziesięć minut gry to duża przewaga naszego zespołu i wyrównanie. Rzut rożny wykonywał Łukasz Laskowski. Silnie dośrodkował na przedpole bramki. Bramkarz Ulman piąstkował piłkę wprost pod nogi ustawionego na 8 metrze Piotra Ogrodowicza. Strzał naszego pomocnika wylądował w "okienku" bramki gospodarzy.

Piłkarze z Łomży, jakby nie chcieli wierzyć, że stracili pierwszą bramkę od początku rozgrywek na własnym boisku. W sektorach zajmowanych przez najwierniejszych fanów, dało się słyszeć gwizdy i wyrazy dezaprobaty za grę swoich pupili. Na ławce rezerwowych miotał się Engel, ale jego rady nie przynosiły żadnych skutków. Mecz, który miał być dla lidera "spacerkiem", okazywał ciężką przeprawą.

Po stracie gola, obrońcy Łomży zaczęli popełniać coraz więcej błędów. Jednak, dość dogodnych sytuacji bramkowych nie potrafili wykorzystać Ogrodowicz i Sokalski.

Początek drugiej połowy, to chaotyczne ataki gospodarzy, skutecznie rozbijane przez łęczycan, którzy grali mądrze i rozsądnie. Na prawej stronie obrony, dobrą partię rozgrywał nominalny środkowy obrońca Tomasz Napieraj. Akcje naszych piłkarzy były coraz bardziej groźne i wydawało się, że tylko kwestią czasu jest zdobycie zwycięskiego gola.

Przełomowym momentem meczu okazała się 69 minuta meczu. Po jednym z dośrodkowań, piłkę złapał Woźniak i nie wiedząc dlaczego, brutalnie sfaulował Boguskiego. Sędzia podyktował rzut karny, a skutecznym egzekutorem okazał się bramkarz gospodarzy Kamil Ulman. Za przewinienie Woźniak ujrzał żółty kartonik.

"Królewscy" grali do ostatniego gwizdka. Jeszcze w ostatniej minucie gola mógł zdobyć Dawid Hoderko. Jego strzał głową sparował na rzut rożny Ulman.

Wyjeżdżaliśmy z Łomży z wielkim niedosytem. Skazana przez "pseudofachowców" na porażkę drużyna zagrała bardzo dobry mecz. Przy odrobinie szczęścia, to my mogliśmy w geście radości, podnieść po zakończeniu meczu ręce do góry.

Stało się inaczej, ale za dzielną postawę w Łomży, należą się naszym piłkarzom słowa uznania.

Łęczycanie zagrali w następującym składzie: Woźniak, Adamczyk, Słowiński, R.Czekalski, Napieraj, Ogrodowicz, Kaczkowski (80 Rosiak) Hoderko, Laskowski, Czajkowski, Soalski (71 Kasperkiewicz) Trener: Wiesław Bańkosz.
Żółte kartki: R Czekalski, Woźniak.

ŁKS Łomża: Ulman, Galiński (87 Stańczyk), GRabowski, Kowalski, Kamiński, Marczak (62 Bacławski), Strózik, Łuba (62 Łukaczyński), Chioma (30Wilczewski), Boguski, Truszkowski. Trener: Jerzy Engel jr.

Wybory Prezydenckie II tura - wyniki w Łęczycy

Frekwencja: 47,95% (głosowało 6340 osób)

1. Tusk Donald - 50,61%
2. Kaczyński Lech - 49,39%

więcej

"Królewscy" w Pucharze Polski

Rozlosowana została kolejna runda Pucharu Polski. Po remisie 1:1 i zwycięstwie w rzutach karnych ze Startem Brzeziny, piłkarze HURTAPU-GÓRNIKA zagrają w najbliższy wtorek w Łodzi z UKS SMS ŁÓDŹ.

W pozostałych meczach zagrają:
1. BŁĘKITNI DMOSIN - ŁKS II ŁÓDŹ
2. SOKÓŁ ALEKSANDRÓW - GOSSO STAL GŁOWNO
3. BURZA PAWLIKOWICE - GOSSO STAL GŁOWNO II

Wszystkie mecze rozpoczną się o godzinie 14.30.

W przypadku zwycięstwa, w co oczywiście nie wątpimy, nasza drużyna awansuje do kolejnej rundy i zagra 19 listopada ze zwycięzcą meczu Błękitni Dmosin - ŁKS II Łódź.