Krzysztof Lipiński, Burmistrz Miasta Łęczyca, w imieniu wszystkich mieszkańców złożył kondolencje rodzinom ofiar tragedii w Katowicach.

"Z wielkim żalem i smutkiem mieszkańcy Królewskiego Miasta Łęczyca przyjęli wiadomość o tragedii, która wydarzyła się w Katowicach. Łączymy się w bólu z mieszkańcami Górnego Śląska, z rodzinami i bliskimi tych, którzy zginęli, tych którzy cierpią i opłakują najbliższe sobie osoby.

Modlimy się za tych, którzy zginęli, modlimy się za rodziny pogrążone w żałobie, aby Wszechmogący Bóg dał Wam siłę i wytrwanie.

Krzysztof Lipiński
Burmistrz Miasta Łęczyca

więcej

Zostaną w Łęczycy

Po meczu z Wartą Poznań, działacze łęczyckiego klubu podjęli kilka ważnych decyzji kadrowych. W klubie wiosną zagrają na pewno bramkarz Sebastian Łukiewicz, oraz młodzi piłkarze ŁKS Stefan Potocki i Michał Szymczak. Podziękowano natomiast za współpracę Robertowi Stachurze i Dariuszowi Słowińskiemu.

- Robert Stachura nie potrafił udowodnić w meczach sparingowych, że jest zawodnikiem, który będzie w stanie pokierować grą drużyny. Nie jest piłkarzem lepszym od zawodników, którzy już są związani z naszym klubem. Kolejną przeszkodą były zbyt wysokie wymagania finansowe tego piłkarza w stosunku do naszego klubu. Pożegnaliśmy się też z bramkarzem Dariuszem Słowińskim. W klubie pozostaje Łukiewicz, który będzie rywalizował o miejsce w bramce z Woźniakiem i póki co z Gąsińskim - mówi Grzegorz Kowalczyk, prezes łęczyckiego klubu.

Wiosną w naszym klubie zobaczymy też młodych, utalentowanych zawodników ŁKS - Stefana Potockiego i Michała Szymczaka, którzy zostali z łódzkiego klubu wypożyczeni na półtora roku.

więcej

HURTAP-GĂ“RNIK – REGA TRZEBIATĂ“W 1:1

Przebywający na zgrupowaniu w Połczynie Zdroju, piłkarze Hurtapu-Górnika rozegrali w niedzielę mecz sparingowy. Rywalami podopiecznych Wiesława Bańkosza była drużyna Regi Trzebiatów, lidera tamtejszej IV ligi.

Po dobrej grze, spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym 1:1. Prowadzenie dla naszego zespołu uzyskał Łukasz Laskowski, precyzyjnie wykonując w 26 minucie rzut wolny. Wyrównanie padło w 40 minucie meczu. Za faul Napieraja, sędzia podyktował rzut karny, który jeden z piłkarzy z Trzebiatowa zamienił na bramkę.

Łęczycanie zagrali w następującym składzie: I połowa: Woźniak, R.Czekalski, Adamczyk, Słowiński, Napieraj, Czajkowski, Kaczkowski, Sobalczyk, Laskowski, M.Janicki, Sokalski. W II połowie zagrali: Łukiewicz, K.Janicki, Adamczyk, M.Czekalski, Bartczak, Wdowiak (zmieniony pod koniec meczu przez Czajkowskiego), Kasperkiewicz, Szymczak, Ogrodowicz, Milczarek, Potocki.

więcej

WARTA POZNAĂ‘ – HURTAP-GĂ“RNIK 1:0

W drodze na zgrupowanie do Połczyna Zdroju, piłkarze łęczyckiego Hurtapu-Górnika rozegrali w Opalenicy mecz sparingowy z Wartą Poznań. Piłkarze z Poznania też występują w rozgrywkach III ligi.

Mecz zakończył się zwycięstwem Warty 1:0, a bramka została zdobyta w 88 minucie gry. Z przebiegu gry, łęczycanie zasługiwali na remis, a mając trochę szczęścia, mogli to spotkanie rozstrzygnąć na własną korzyść. Dogodnych sytuacji nie potrafili wykorzystać Sokalski i Hoderko. Mecz rozgrywany był w trudnych warunkach atmosferycznych, a płyta boiska była bardzo zaśnieżona i leżały na niej grudy zamrożonego śniegu.

W meczu z Wartą, łęczycanie zagrali w następującym składzie: Łukiewicz, K.Janicki, Adamczyk, Słowiński, Bartczak, Ogrodowicz, Kasperkiewicz, Kaczkowski, Stachura, M.Janicki, Sokalski. W drugiej połowie za Adamczyka wszedł M.Czekalski, za Bartczaka Napieraj, za Kaczkowskiego Hoderko.

więcej

ENERGY OSTROWIEC – HURTAP ŁĂŠCZYCA 2:4

Piłkarze łęczyckiego HURTAPU, meczem w Ostrowcu Świętokrzyskim z ENERGY, zainaugurowali rewanżową rundę w II lidze futsalu.

W Ostrowcu, łęczycka drużyna bez problemu uporała się z zespołem gospodarzy, wygrywając 4:2, prowadząc do przerwy 2:0.

Łęczycanie byli zdecydowanymi faworytami i już po kilku minutach gry prowadzili 2:0 po bramkach Igora Sobalczyka. Po przerwie, na 3:0 podwyższył Stefan Potocki. Od tego momentu gra się wyrównała i coraz częściej do głosu dochodzili gospodarze. Efektem ich przewagi były dwie bramki.

Końcówka meczu należała jednak do łęczycan, a na 4:2 podwyższył najlepszy na boisku Igor Sobalczyk.

Zwycięstwo w Ostrowcu pozwoliło umocnić się łęczyckiej drużynie na pierwszym miejscu w tabeli. Łęczycanie mają już 4 punkty przewagi, ponieważ ich najgroźniejsi rywale w walce o awans do I ligi, piłkarze AZS VITA UW Warszawa, niespodziewanie ulegli w Praszce miejscowemu MKS 5:9.

W meczu w Ostrowcu Świętokrzyskim, łęczycanie zagrali w następującym składzie: Woźniak, Górecki, Karasiński, Sadziński, Potocki, Sobalczyk, Szymczak, Laskowski, Milczarek, Wdowiak, R.Czekalski.

Najbliższe spotkanie ligowe zespół HURTAPU rozegra w niedzielę o godzinie 18.00 w Krośniewicach. Rywalem będzie drużyna MKS Praszka.

więcej

DREAM TEAM 90 Z PUCHAREM BURMISTRZA

W hali sportowej SP nr 4 rozegrany został turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Łęczycy. W zawodach mogli uczestniczyć chłopcy urodzeni w latach 1990/92. Do rozgrywek zgłosiło się 11 drużyn, które w wyniku losowania podzielono na cztery grupy eliminacyjne.

W grupach eliminacyjnych, mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Wszystkie mecze były niezwykle zacięte i stały na wysokim poziomie, a do fazy finałowej awansowały drużyny: POTĘŻNE ESOLE, HURTAP i DREAM TEAM 90.

W meczach finałowych Hurtap pokonał 2:0 Potężne Esole i zremisował 1:1 z Dream Team 90. Natomiast Dream Team 90 wygrał 6:2 z potężnymi Esolami i lepszą różnicą bramek, został zwycięzcą turnieju, zdobywając Puchar Burmistrza Łęczycy.

Najlepszym strzelcem został zdobywca 8 goli Adam Kowalski z Hurtapu, najlepszym bramkarzem wybrano jego kolegę z drużyny Artura Pielesiaka, a najlepszym zawodnikiem okazał się Maciej Wodziński z Potężnych Esoli.

W zwycięskiej drużynie grali: Jacek Bogusiewicz, Łukasz Chałupnik, Adam Piórkowski, Mateusz Turkowski, Daniel Olczak i Mateusz Szymczak. Trener: Wojciech Serwaciński.

więcej

REWANÂŻ W OSTROWCU

II LIGA FUTSALU WZNAWIA ROZGRYWKI

W sobotę, o godzinie 18.00, piłkarze łęczyckiego HURTAPU, meczem w Ostrowcu Świętokrzyskim, rozpoczną rundę rewanżową w II lidze futsalu. Po pierwszej rundzie, łęczycanie są liderami i mają największe szanse na awans do I ligi.

W meczu pierwszej rundy, nasza drużyna pokonała ENERGY Ostrowiec Świętokrzyski 15:2.

Do wszystkich meczów podchodzimy z ogromnym zaangażowaniem. Solidnie przepracowaliśmy okres przygotowawczy do rundy rewanżowej, więc jestem pewien, że to będzie procentować. Walczymy o awans, więc wszystkie mecze musimy wygrywać – mówi Andrzej Antos, trener łęczyckiego zespołu.

Na mecz do Ostrowca Świętokrzyskiego wyjeżdża drużyna w następującym składzie: Woźniak, Górecki, Laskowski, Karasiński, R.Czekalski, Potocki, Szymczak, Sadziński, Hyży, Wdowiak, Milczarek, Sobalczyk.

więcej

NA OBĂ“Z DO POŁCZYNA

W sobotę piłkarze łęczyckiego HURTAPU-GÓRNIKA wyjeżdżają na obóz treningowy do Połczyna Zdroju. W kadrze wyjeżdżających znaleźli się następujący zawodnicy: Łukiewicz, Woźniak, Adamczyk, K.Janicki, Słowiński, Napieraj, Bartczak, Hoderko, Kaczkowski, R.Czekalski, M.Czekalski, Sobalczyk, Laskowski, Kasperkiewicz, Ogrodowicz, M.Wdowiak, M.Janicki, Sokalski, Milczarek, Czajkowski.

- W drodze na obóz, drużyna rozegra w sobotę w Opalenicy mecz sparingowy z Wartą Poznań. Po meczu, podjęta zostanie decyzja, czy do drużyny dołączy Robert Stachura. Trwają również rozmowy z ŁKS w sprawie przejścia do naszego klubu Stefana Potockiego. Jeżeli wszystko ułoży się po naszej myśli, to ten zawodnik również pojedzie do Połczyna – mówi Grzegorz Kowalczyk, prezes klubu.

Obóz w Połczynie potrwa do 6 lutego.

więcej

Problemy z postojem

Do Urzędu Miejskiego wpłynęło pismo Dziekana Łęczyckiego Księdza Zbigniewa Łuczaka.

Publikujemy treść tego pisma.

- Zaprosiłem na spotkanie łęczyckich taksówkarzy i księdza dziekana. Taksówkarze przyszli. Niestety, swoją obecnością nie zaszczycił nas ksiądz dziekan - mówi Krzysztof Lipiński, Burmistrz Łęczycy.

Taksówkarze zapoznani zostali z treścią pisma.

- Wnioski z tego spotkania przedstawię księdzu dziekanowi, podczas najbliższego spotkania - mówi Krzysztof Lipiński.

Łęczyccy taksówkarze zostali zapoznani z treścią pisma księdza dziekana, dotyczącego postoju

więcej

Wędrujemy z "Wędrownikiem"

W Punkcie Informacji Turystycznej, który mieści się na Starym Mieście, można nabyć kwartalnik krajoznawczy łódzkiego PTTK. "Wędrownik", bo taką nosi nazwę ten kwartalnik, praktycznie w całości poświęcony jest naszemu miastu.

W "Wędrowniku", możemy przeczytać teksty pisane przez pracowników Muzeum i łęczyckich Towarzystw Naukowych.

Zapraszamy do lektury.

więcej

Łęczycanie w reprezentacji Polski

Czterech łęczycan otrzymało powołania do reprezentacji Polski w futsalu powyżej 35 roku życia.

Na krótkie zgrupowanie w Krakowie udadzą się Andrzej Antos, Dariusz Karasiński, Grzegorz Bernardziak i Wiktor Napióra. Podczas zgrupowania reprezentacja Polski rozegra spotkanie sparingowe.

- Niestety, nadal jeszcze leczę kontuzję i nie będę mógł wystąpić w tym spotkaniu. To ogromny zaszczyt dla naszej drużyny, że mamy aż tylu piłkarzy w reprezentacji Polski - mówi Wiktor Napióra.

więcej

Szczęśliwy łęczycanin

Najszczęśliwszym łęczycaninem, podczas Międzynarodowego Mityngu w Bydgoszczy, był Sylwester Graczyk.

Łęczycanin wygrał sms-owy konkurs na wytypowanie wyniku konkursu skoku o tyczce kobiet. W nagrodę od organizatorów bydgoskiej imprezy otrzymał odtwarzacz DVD.

Szkoda, że Robert Wolski nie wygrał mityngu, bo wtedy mielibyśmy dwóch najbardziej rozpromienionych łęczycan w hali "Łuczniczka".

więcej

Janku zwycięża, Wolski szósty

W hali widowiskowo - sportowej "Łuczniczka" w Bydgoszczy rozegrany został II Międzynarodowy Mityng Lekkoatletyczny "Elite Pedros Cup".

Blisko 8 - tysięczna publiczność miała okazję oklaskiwać najlepsze na świecie specjalistki w skoku o tyczce i najlepszych skoczków wzwyż ze Stefanem Holmem, mistrzem olimpijskim i Jurijem Krylenko, mistrzem świata, na czele.

Wśród tak doborowej stawki skoczków znalazł się Robert Wolski, z łęczyckiego MKLA. Robert spisał się nieźle, skacząc 224 cm i zajmując szóste miejsce.

- Liczyłem na znacznie lepszy rezultat. Nie jestem zadowolony z swojego występu. Dziękuję kibicom, a przede wszystkim kibicom z Łęczycy, którzy przyjechali mnie dopingować. Mam nadzieję, że kolejne starty będę miał bardziej udane - mówi Robert Wolski.