Łęczyccy gimnazjaliści wezmą udział w XVII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki
2017-02-13 14:43:45

Gimnazjum im. Jana Pawła II w Łęczycy kontynuuje współpracę z Wydziałem Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego. Tym razem uczniowie i nauczyciele wezmą udział w XVII Festiwalu Nauki, Techniki i Sztuki. Impreza zakłada szereg wykładów, pokazów i warsztatów z różnych dziedzin nauki jak: matematyka, informatyka, nauki przyrodnicze, chemia, fizyka czy ekonomia i prawo. Gimnazjaliści będą uczestniczyć w części festiwalu, której organizatorem jest łódzką uczelnia. Tematyka zajęć dotyczyć będzie: tworzenia gier w 3D, podstawowych reguł budowana i programowania współczesnych procesorów, elementów zagadnienia izoperymetrycznego, ich związków z legendą o założeniu Kartaginy, doświadczenia Steinhausa z bańkami mydlanymi.


Prawdziwą gratką będzie spotkanie ze studentami grafiki komputerowej i projektowania gier, którzy przedstawią proces tworzenia sieciowej gry strategiczno-przygodowej z grafiką 3D. Opowiedzą też o swoich doświadczeniach jako graczy i jako twórców gry. Studenci od prawie 2 lat intensywnie pracują nad projektem, który w 2017 roku ma zadebiutować na rynku gier.

Wizyta na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego, to kontynuacja działań zapoczątkowanych przez łęczycką placówkę w poprzednich latach. Dzięki staraniom nauczycieli: Renaty Wasiak i Łukasza Cybulskiego, przychylności władz uczelni, a także wykładowców: dr hab. Tadeusza Antczaka i dr Agnieszki Palmy ta współpraca stała się możliwa i jest cały czas rozwijana. Zajęcia cieszą się dużą popularnością wśród uczniów oraz są bardzo pozytywnie odbierane przez rodziców. Stanowią znakomitą okazję do poszukiwania życiowych pasji.

Warto dodać, że udział w festiwalu to część prowadzonej od kilku lat działalności szkoły mającej na celu wdrażanie nowego, innowacyjnego przedmiotu jakim jest mechatronika, uczenia programowania i konstruowania robotów, stwarzania uczniom warunków do przeżycia niezwykłej przygody w świecie nowoczesnych technologii.

Paulina Kaszubska podwójną laureatką wojewódzkich konkursów przedmiotowych!30.03.2017

Paulina Kaszubska - uczennica gimnazjalnej klasy III B łęczyckiej Szkoły Podstawowej nr 1, której osiągnięcia plasują ją w ścisłej czołówce w województwie. Paulina może bowiem poszczycić się tytułem laureata konkursu z chemii i języka polskiego, jest też finalistką wojewódzkiego konkursu z wiedzy o społeczeństwie i geografii. Poniżej prezentujemy wywiad z uczennicą.

więcej

I miejsce w Konkursie Piosenki Anglojęzycznej dla Przedszkola nr 4 30.03.2017

W dniu 23 marca 2017r. dzieci z Przedszkola nr 4 w Łęczycy, wzięły udział w Konkursie Piosenki Anglojęzycznej w Młodzieżowym Domu Kultury im. Małego Księcia w Ozorkowie. Podczas występu uczestnicy mieli możliwość zaprezentowania swoich umiejętności wokalnych i lingwistycznych. Dzieci wykonały piosenkę pt. "Come to a picnic". Występ naszych przedszkolaków bardzo się spodobał i decyzją jury dzieci zajęły I miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy!

 

więcej

Spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji "Tydzień z Internetem"30.03.2017

28 marca 2017 roku o godz. 10.00 w MiPBP w Łęczycy odbyło się spotkanie w ramach ogólnopolskiej akcji Tydzień z Internetem, pt. „Bezpieczny e-konsument”. Gość spotkania pani Ewa Wielec - Powiatowy Rzecznik Konsumenta omówiła zagadnienia związane z prawami i obowiązkami konsumentów, szczególnie praw przysługującym osobom robiącym zakupy przez Internet. Podczas spotkania Pani Rzecznik opowiedziała również o swojej pracy oraz rozdała uczestnikom materiały dotyczące zadań Powiatowego Rzecznika Konsumenta.

 

więcej

Zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w konkursie plastyczno-literackim "Narysuj opowieść"30.03.2017

Biblioteka Pedagogiczna w Łęczycy zaprasza uczniów z Powiatu Łęczyckiego do udziału w konkursie plastyczno - literackim „ Narysuj opowieść ” Jego celem jest popularyzacja wiedzy o ziemi łęczyckiej, promocja czytelnictwa, inspirowanie dzieci i młodzieży do aktywności twórczej, rozwijanie umiejętności literackich i plastycznych. Przedmiotem konkursu jest wykonanie komiksu przedstawiającego bajkę, baśń, opowiadanie fantastyczne inspirowane przeszłością, teraźniejszością lub przyszłością Łęczycy i Powiatu Łęczyckiego, w którym bierze udział realny lub fikcyjny bohater. Zapraszamy dzieci i młodzież do uczestnictwa w konkursie. Termin składania prac to 12 maj 2017 r. Ogłoszenie wyników konkursu odbędzie się 20 maja 2017 r.
Szczegóły znajdują się w Regulaminie Konkursu (do pobrania tutaj)

więcej

Posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej w Łęczycy30.03.2017

Zawiadamiam, że w dniu 30 marca 2017 roku (czwartek) o godz. 15.30 odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej Rady Miejskiej Łęczyca w sali nr 18A Urzędu Miejskiego w Łęczycy.

więcej

Drugie spotkanie konsultacyjne w sprawie rewitalizacji Miasta Łęczyca29.03.2017

Serdecznie zapraszamy Mieszkańców Łęczycy na otwarte spotkanie konsultacyjne, które odbędzie się w dniu 05 kwietnia 2017 r. o godzinie 16.00 w sali konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Łęczycy, przy ul. Marii Konopnickiej 14. To już drugie spotkanie, na którym omawiane będą m.in. zjawiska kryzysowe, obszary zdegradowane i obszary rewitalizacji w mieście Łęczyca. W celu opracowania "Lokalnego Programu Rewitalizacji dla Gminy Miasto Łęczyca na lata 2015-2023" bardzo ważne są Państwa uwagi i spostrzeżenia. 

więcej

Zapraszamy do oddawania krwi w Łęczycy29.03.2017

Zachęcamy do oddawania krwi na terenie Łęczycy. Ambulans Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa jest ustawiony przy ul. Kaliskiej 45 przed budynkiem Kina Górnik. Krew można oddawać w każdy piątek w godzinach od 8.00 do 11.30. Poniżej ważne informacje dla krwiodawców:

więcej

Zapraszamy do udziału w Konkursie Recytatorskim „Pięknie być człowiekiem”29.03.2017

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprasza na eliminacje rejonowe XXXIX Konkursu Recytatorskiego im. Janusza Korczaka „Pięknie być człowiekiem”, które odbędą się 27 kwietnia 2017 roku w godzinach 9.00-13.00 w siedzibie biblioteki przy ul. M. Konopnickiej 11a. Do udziału w eliminacjach rejonowych mogą przystąpić uczniowie szkół podstawowych – finaliści eliminacji szkolnych lub gminnych oraz gimnazjaliści – po 2 reprezentantów z każdego gimnazjum powiatu łęczyckiego. Zgłoszenia należy dostarczyć w terminie do 13 kwietnia 2017 roku do MiPBP w Łęczycy. Konkurs Recytatorski odbywa się w ramach projektu „Podróże po regałach”. Więcej informacji w siedzibie biblioteki lub pod nr telefonu 24 721 03 57.

więcej

W kwietniu część parkingu przy cmentarzu przeznaczona na stanowiska sprzedaży29.03.2017

Jednostka Budżetowa „Zieleń Miejska” informuje, iż w dniach 01.04.2017r. – 30.04.2017r. na placu parkingowym utwardzonym (kostką brukową) znajdującym się przy cmentarzu w Łęczycy przy ul. Kaliskiej nie będzie parkingu od strony parkanu. Połowa tego parkingu będzie przeznaczona do handlu kwiatami przez osoby posiadające rezerwację stanowiska sprzedaży. Połowa parkingu od strony ulicy Kaliskiej będzie przeznaczona do parkowania samochodów.

więcej

Rękodzielnicze warsztaty wielkanocne w Domu Kultury29.03.2017

7 kwietnia 2017 roku w godzinach 16.30-18.30 w pracowni plastycznej Domu Kultury w Łęczycy (II piętro) odbędą się Rękodzielnicze Warsztaty Wielkanocne, które są skierowane do osób dorosłych. Uczestnicy spotkania pod okiem instruktorów będą wykonywać pisanki, kraszanki i palmy wielkanocne. Będzie to wspaniała okazja do spotkania się z tradycją, a także do kreatywnego spędzenia czasu. Koszt warsztatów wynosi 10 zł. Zapisy i wpłaty w sekretariacie DK do 5 kwietnia br. Więcej informacji pod nr telefonu 24 721-03-49.

więcej