Hurtap-Górnik - LKS Gomunice 1:0,(0:0)
2005-03-29 14:16:18

Na inaugurację rundy wiosennej w IV lidze, piłkarze łęczyckiego Hurtapu-Górnika, przed własną publicznością pokonali LKS Gomunice 1:0. Zwycięską bramkę zdobył w 50 minucie meczu Łukasz Laskowski.

Zwycięstwo skromne, ale bardzo cieszy, zwłaszcza, że rywale łęczycan pogubili punkty i "królewscy" mają już 7 punktów przewagi nad nastepną w tabeli Bzurą Ozorków.

Mecz z Gomunicami toczył sie pod dyktando łęczycan. Już w pierwszej połowie "królewscy" mogli zdobyć kilka bramek, ale wyśmienite sytuacje bramkowe zaprzepaścili: Laskowski, Rosiak, Czajkowski, Miłaczewski. W 38 minucie Kamil Bartczak ukarany został czerwoną kartką i musiał opuścić boisko.

Grając w dziesiątkę, łęczycanie udowodnili jednak, że są dobrze przygotowani do sezonu. Prowadzili otwartą grę, a po zdobyciu gola przez Laskowskiego dążyli do podwyższenia rezultatu. Zespół z Gomunic grając w przewadze jednego zawodnika nie potrafił wypracować sobie dogodnej sytuacji bramkowej. Dobrze grająca łęczycka obrona i Ludwikowski w bramce zawsze w porę zażegnywali niegroźne sytuację.

- Drużyna zagrała poprawnie. Szwankuje skuteczność, nad którym to elementem będziemy musieli popracować. Gdybyśmy wykorzystali stworzone sytuacje bramkowe, to już do przerwy powinniśmy prowadzić różnicą kilku bramek - stwierdzał po meczu Wiesław Bańkosz, trener łęczyckiej drużyny.

Kolejny mecz to prawdziwy szlagier. W niedzielę w Ozorkowie lider zagra z wiceliderem. Przypominamy kibicom, że w rundzie jesiennej łęczycanie pokonali Bzurę 2:0. Mamy nadzieję, że ten rezultat zostanie powtórzony.

W meczu z Gomunicami Hurtap-Górnik zagrał w następującym składzie: Ludwikowski, Janicki, M.Czekalski, Karasiński, Bartczak, Laskowski, Kaczkowski, Napieraj, Miłaczewski, Czajkowski, Rosiak. Na zmiany w drugiej połowie weszli: Milczarek, Rachubiński, Olczyk i R.Czekalski.

Zapraszamy dzieci i młodzież na rozgrywki gier planszowych17.10.2017

W dniu 20 października 2017 r. do Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Łęczycy zapraszamy dzieci i młodzież na rozgrywki gier planszowych. Gry będą się toczyć w godzinach 15.00-17.00. Zapraszamy wszystkich chętnych.

więcej

Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca spotkała się z Dyrektorem ZOZ w Łęczycy17.10.2017

W dniu 17 października 2017 roku Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Pani Monika Kilar-Błaszczyk spotkała się z Dyrektorem ZOZ w Łęczycy Panem Andrzejem Pietruszką. Spotkanie dotyczyło problemów i potrzeb mieszkańców Łęczycy oraz powiatu łęczyckiego z zakresu usług medycznych.
 
 

więcej

Nagrody Burmistrza dla nauczycieli17.10.2017

W dniu 16 października br. w Ratuszu Miejskim w Łęczycy odbyły się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, w których uczestniczyli Wykonująca zadania i kompetencje Burmistrza Miasta Łęczyca Monika Kilar-Błaszczyk, Sekretarz Miasta Łęczyca Renata Brygier, dyrektorzy i wicedyrektorzy placówek oświatowych oraz nagrodzeni nauczyciele.
 
 

więcej

IX Bieg Papieski za nami17.10.2017

Wczoraj, 16 października 2017 roku, w Parku Miejskim w Łęczycy odbył się IX Bieg Papieski upamiętniający 39. rocznicę pontyfikatu Św. Jana Pawła II. Organizatorem biegu był Urząd Miejski w Łęczycy. Ponad 230 uczestników imprezy wzięło udział w sześciu kategoriach: Nordic Walking, Szkoły Podstawowe kl. I-III, Szkoły Podstawowe kl. IV-VI, Gimnazjum kl. II-III i klasy VII Szkoły Podstawowej, Szkoły Ponadpodstawowe oraz kategoria OPEN: Mila Papieska.
 
 

więcej

IV edycja kursu komputerowego dla dorosłych17.10.2017

Od 3 października 2017 roku ruszyła IV edycja kursu komputerowego dla dorosłych. Program kursu na poziomie podstawowym obejmuje obsługę komputera, podstawę pracy w systemie Windows, obsługę edytora tekstu, korzystanie z Internetu oraz poczty elektronicznej. W pierwszych spotkaniach wzięło udział 10 osób.
 
 

więcej

Warsztaty geograficzne "Wielcy Odkrywcy" w bibliotece17.10.2017

12 października 2017 r. w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Łęczycy odbyła niezwykła lekcja geografii inna niż wszystkie. Uczniowie klas VII zadawali sobie pytania - co to znaczy odkryć? Jak czuli się miejscowi ludzie, gdy nagle ich kraj należał np. do Hiszpanii? Po co odkrywano bieguny i czy Amundsen był dobrym kolegą?
 
 

więcej

Spotkanie podróżnicze - "Na Jedwabnym Szlaku"17.10.2017

12 października 2017 r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zorganizowała dla swoich czytelników i przyjaciół biblioteki spotkanie podróżnicze „Na Jedwabnym Szlaku”. Tematem przewodnim była herbata i książka „Tysiąc szklanek herbaty” Roberta „Robb” Maciąga – podróżnika, pedagoga, autora książek podróżniczych.
 
 

więcej

Warsztaty chińskie w bibliotece17.10.2017

W bardzo dalekim wschodzie leży kraj, który od Polski różni się niemal wszystkim. Naturą, smakami i oczywiście ludźmi. Ich językiem, wierzeniami i kulturą. 12 października 2017 r. Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Łęczycy zaprosiła dzieci klas IV-VI Szkół Podstawowych na „Warsztaty Chińskie”.
 
 

więcej

Szanowni Mieszkańcy Łęczycy16.10.2017

Zgodnie z Uchwałą Rady Miejskiej w Łęczycy Nr LV/318/2017 z dnia 28 sierpnia 2017 roku od dnia 3 października 2017 roku zmieniły się w naszym mieście dwie nazwy ulic:
- dotychczasowa nazwa ulicy „Związku Walki Młodych” została zmieniona na nazwę „Związku Walki Zbrojnej”
- dotychczasowa nazwa ulicy Hanki Sawickiej” została zmieniona na nazwę „Kardynała Stefana Wyszyńskiego".

więcej

Międzynarodowy Dzień Bajek w łęczyckiej bibliotece16.10.2017

Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży w Łęczycy serdecznie zaprasza chętne dzieci od 5 do 9 roku życia do wzięcia udziału w imprezie z okazji Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. Impreza odbędzie się 03.11.2017 r. w godzinach 16.00-18.00. W programie: bajkowe quizy, zagadki, kalambury oraz zabawy muzyczno-ruchowe. Zapisy przyjmowane są do 25.10.2017 r. w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży MiPBP w Łęczycy, ul. Zachodnia 19 lub pod numerem telefonu 24 388 11 88. Serdecznie zapraszamy!

więcej